Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pochowają basy...

Karnawał ma się ku końcowi... Przed nami ostatni weekend pełen karnawałowych wydarzeń a tuż po nim, dzień przed środą popielcową, tradycyjny Pogrzeb Basów. Lokalni muzykanci i kapele jak zwykle symbolicznie pochowają basy, po intensywnym czasie karnawału...

Jak tradycja nakazuje w Cieszynie po raz kolejny, już 32 raz odbędzie się tradycyjny obrzęd pochowania basów, który kultywował Kazo „Nędza” Urbaś. Dziś to nie tylko pielęgnowanie tradycji, ale także wspomnienie tego wspaniałego muzyka, pielęgnującego piękno beskidzkiego brzmienia.

21 lutego Śląsk Cieszyński zakończy okres karnawału tradycyjnym Pogrzebem Basów. Tym razem impreza odbędzie się w sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Cała impreza rozpocznie o godzinie 18.00 w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie mszą góralską w intencji Kazka Urbasia i nieżyjących muzyków. Podczas nietuzinkowego wydarzenia na scenie zagrają kapele - "Torka", "Wałasi" z Istebnej, Muzyka Piotrka Majerczyka "Borsuki" z Podhala oraz kapela "Tygiel" z Beskidu Żywieckiego. Tradycyjny obrzęd Pogrzebu Basów odbędzie się o północy na cieszyńskim rynku.

Tradycyjnie muzycy w zadumie i smutku na czas Wielkiego Postu pochowają swoje instrumenty, zmęczone karnawałowym graniem.

Wydarzenie jest wyjątkowe i ma wspaniałą oprawę muzyczną. Można jeszcze zakupić bilety by wraz z muzykami pochować basy. Szczegóły na stronie internetowej cieszyńskiego ośrodka kultury.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-14 17:23:26
Ruben: Smutne to zdjęcie...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: