Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pobili rekord i zebrali ponad 20 tys. zł

''Rekord jak z bajki'' został pobity. II edycja wielkiego czytania w Cieszynie znów zakończyła się sukcesem. W tym roku dzięki akcji pod hasłem ''Bajki Czytamy - Razem Pomagamy'' udało się zebrać ponad 20 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont dwóch pracowni w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii Kontakt.

Rekord Polski w czytaniu na głos należy do nas – z dumą przyznała podczas finału wielkiego czytania (27.06) Katarzyna Zych Prezes Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem”.

W sobotnie popołudnie w cieszyńskim Parku Pokoju wszystko stało się jasne. Inicjatorzy akcji mogli odetchnąć a wolontariusze i uczestnicy z dumą powiedzieć udało się. II edycja wielkiego czytania w Cieszynie zakończyła się sukcesem. Zeszłoroczny rekord Guinnessa w czytaniu bajek został pobity. W tym roku czytano przez 8 dni i 8 nocy.  Chciałam Państwu bardzo serdecznie podziękować, to nie jest rekord tylko Stowarzyszenia ale wszystkich nas, każdej osoby, która dołożyła chociaż jedno słowo, jedną przeczytaną stronę czy złotówkę. Udało nam się pobić kolejny rekord. Dziękuję Wam wszystkim i każdemu z osobna. Dzięki tej akcji udało nam się zebrać 20 800 zł. To są pieniądze, które zostaną przekazane na remont niezwykłego miejsca. Nie tylko dlatego, że jest to miejsce piękne z zewnątrz, bo jest to stara willa nad którą czuwa konserwator zabytków ale również dlatego, że jest to miejsce z niezwykłą duszą bo tworzą je ludzie. Nie chodzi mi tylko o osoby które tam pracują ale o wszystkich którzy z tego miejsca korzystają. Co roku otrzymuje tam pomoc ponad 5 tys. osób. Są to ludzie którzy korzystają z bezpłatnej pomocy psychologicznej, czy porad prawnych. Mnóstwo dzieci i młodzieży korzysta ze znajdujących się tam pracowni m.in. ceramicznej i fotograficznej na które głównie w tym roku zbieraliśmy fundusze – mówiła Katarzyna Zych.

W ramach akcji zorganizowano w tym roku konkurs literacki dla dzieci, polegający na napisaniu bajki. Jego podsumowanie i przyznanie nagród w dwóch kategoriach miało miejsce również w sobotę. Nagrody zwycięzcom wręczył Mariusz Andrukiewicz – prezes zarządu Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” i  Ewa Dembiniok – pedagog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej.

Na tym jednak organizatorzy nie poprzestali. W Cafe Muzeum odbyła się tego dnia jeszcze licytacja prac fotografii artystycznej. Każda kwota uzyskana z tej licytacji również zasiliła konto, które jak podali później organizatorzy zwiększyło się do 21 141 tys. zł.

Pisaliśmy: W Cieszynie próbują pobić rekord

 

MSZ

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: