Pobili rekord!

Mistrzowie Czech odnieśli najwyższe zwycięstwo w historii, odkąd występują w nowej Werk Arenie, czyli od sezonu 2014/15. Stalownicy pokonali Kladno aż 8:0.

Hokeiści spod Jaworowego, którzy plasują się w okolicy środka tabeli, podejmowali Kladno, zamykające stawkę. Mistrzowie Czech otworzyli wynik spotkania już w 6. minucie – na listę strzelców wpisał się Daniel Kurovsky, a asystę zanotował Aron Chmielewski. Stalownicy podwyższyli prowadzenie jeszcze w pierwszej tercji, ale znacznie odskoczyli rywalom w środkowej odsłonie.

Gospodarze zanotowali aż cztery trafienia w drugiej tercji i znowu dał o sobie znać Chmielewski – reprezentant Polski asystował przy golu Karlisa Cukste. Chmielewski także skierował krążek do siatki w 53. minucie, a końcowy rezultat – 8:0 – ustalił Marko Dano. – Straciliśmy sporo punktów na początku sezonu, więc jesteśmy zadowoleni z 5. miejsca. Z drugiej strony, w Trzyńcu są znacznie wyżej postawione cele – przyznał Libor Hudacek, który skompletował hat-tricka w niedzielnym starciu.