Pobiegną po Życie

Czwarta edycja 'Biegu po Nowe Zycie' już w sobotę! 1 marca spotykamy się w Wiśle. Na starcie pojawią się znani i lubiani aktorzy, artyści oraz sportowcy i dziennikarze. W formule nordic walking promowane będą działania prozdrowotne. Ale przede wszystkim chodzi o edukację w zakresie transplantacji narządów.
Już jutro w Wiśle odbędzie się czwarta edycja Biegu po Nowe Życie. Zima w tym roku nas nie rozpieszcza. Z nadzieją czekaliśmy na śnieg, ale dłużej nie możemy trzymać wszystkich w niepewności. Bieg po Nowe Życie 2014 odbędzie się w formule nordic walking czyli zamieniamy narty biegowe na kije – mówi Tomasz Furtak rzecznik prasowy imprezy.

Aktorzy, artyści, piosenkarze, dziennikarze – dla nich przygotowano trasę do nordic walkingu – będzie to pętla, na której będą rywalizować sztafety. A będzie ich rekordowa ilość. Na starcie pojawi się ponad setka przyjaciół Biegu po Nowe Życie podzielonych na trzy osobowe drużyny. Wystartują także przedstawiciele partnerów wydarzenia i sportowcy po transplantacji zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Sportu po Transplantacji.

Kogo zobaczymy jutro w Wiśle? Będą to między innymi - Aktorzy: Jarek Jakimowicz, Iza Zwierzyńska, Olga Kalicka, Michał Lesień-Głowacki, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Maciej Jachowski, Bartosz Obuchowicz, Adrian Żuchewicz, Sebastian Wątroba, Rafał Zawierucha. Dziennikarze: Jarosław Kret, Beata Tadla, Jerzy Mielewski, Radek Brzózka, Wojciech Kania, Przemek Adamski. Artyści: Paweł i Łukasz Golcowie, Kabaret Łowcy.B, Leszek Malinowski, Jula, Filip Mettler, Rafał Kożuch i Michał Nowak z grupy FEEL, Rafał Brzozowski, Szymon Wydra i Carpe Diem, Łzy, Michał Wójcik, Sabina SAGO Golanowska, Michał Kaczorowski, Wojciech Ezzat, Candy Girl. Sportowcy: Krzysztof Diablo Włodarczyk, Rafał Sonik, siatkarze Jastrzębskiego Węgla Michał Łasko i Damian Wojtaszek wraz z trenerem Lorenzo Bernardim, Artur Siódmiak, Tomasz Frankowski oraz oczywiście Przemek Saleta i grupa wspaniałych sportowców z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

Program IV Biegu po Nowe Życie – 1 marca 2014 Plac Bogumiła Hoffa Wisła

9:00 – 10:00 – rozgrzewka, testowanie trasy,
10:00 – prezentacja uczestników
10:15 – oficjalne otwarcie i start do „Biegu po Nowe Życie” – sztafety trzyosobowe
11:30 – zakończenie zawodów – ceremonia dekoracji trzech najlepszych sztafet – Plac Hoffa

Patronat honorowy nad „Biegiem po Nowe Życie” 2014 objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Gościem tegorocznej edycji wydarzenia będzie profesor Jerzy Buzek – eurodeputowany, premier rządu w latach 1997-2001.

Więcej informacji na temat biegu znajdziecie na stronie internetowej www.biegponowezycie.pl.

JB
źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją