Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Po żelaznym szlaku

W Gminie Zebrzydowice od kilku lat mają pomysł na zagospodarowanie nieczynnego szlaku kolejowego - dzięki złożonemu projektowi będzie można poruszać się po nim rowerem.

  Projekt, który nosi tytuł „Żelazny szlak rowerowy-  gmina zamierza realizować w partnerstwie z Miastem Jastrzębie Zdrój, Gminą Godów, Karwiną i Piotrowicami  i jest planowany do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Docelowo powstanie pętla o długości ok. 45 km, wytyczona w przeważającej części po nieczynnym szlaku kolejowym. Z uwagi na rozmiar przedsięwzięcia zostało ono podzielone na dwa etapy.  Pierwszy etap to ok. 28 km, w tym ok. 6 km nowych ścieżek oraz 22 km tras rowerowych oznaczonych w ramach szlaku  – informują zebrzydowiccy urzędnicy.

Wniosek o dofinansowanie pierwszego etapu został złożony 31.05.2016r. Całkowita wartość to 1.321.792,29 euro, w tym udział Gminy Zebrzydowice to 371.532 euro, a dofinansowanie o które ubiega się Gmina Zebrzydowice w tym etapie, to 315.802,00 Euro,

A co zaplanowano w Gminie Zebrzydowice, w pierwszym etapie? wykonanie ścieżki rowerowej łącznej długości ok. 3,20 km,, budowę miejsc postojowych przy ul. Różanej, budowę punktu odpoczynkowego, oznakowanie szlaku rowerowego, umieszczenie tablic informacyjnych z kodami QR. Po zeskanowaniu kodu dowolnym czytnikiem na smartfonie i tablecie pokażą się informacje na temat szlaku oraz stworzenie wirtualnego geocachingu (wprowadzenie elementu zabawy z wykorzystaniem GPS-u).

Tak przygotowany projekt trzeba  promować a ma temu służyć zorganizowanie rajdu rowerowego.

(red/mat.pras.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: