Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Po książkę do biblioteki (jakie obostrzenia?)

Po przymusowej przerwie Biblioteka Miejska w Cieszynie może wznawia działalność. Dla czytelników instytucja będzie otwarta od 4 maja 2020 r. od godz. 8.00. Oczywiście będą obowiązywały pewne ograniczenia.

Jak informuje ox.pl Joanna Biały - do odwołania możliwe będzie tylko wypożyczanie i zwrot książek oraz czasopism. Biblioteka nie będzie świadczyć innych usług. Do odwołania nieczynne będą czytelnie internetowe w bibliotece głównej, oddziale dziecięcym i na filiach oraz czytelnia czasopism. Tygodniki oraz miesięczniki będą wypożyczane do domu łącznie z bieżącymi numerami.

Książki dla dorosłych oraz czasopisma należy zwracać w czytelni, ponieważ muszą przejść kwarantannę tj. zostaną wyłączone z obiegu na okres 10 dni. W Wypożyczalni dla Dorosłych może znajdować się równocześnie pięć osób, a w Oddziale dla Dzieci - dwie. Warunkiem skorzystania z wypożyczalni będzie dezynfekcja rąk przy wejściu oraz maska ochronna.

Pracownicy proszą także o zachowanie bezpiecznych odległości od siebie w kolejce oraz między regałami. Uruchomiona zostanie możliwość zamawiania dostępnych książek przez katalog biblioteki. Zamówień można dokonać między godz. 19.00 a 7.00. Zamówione pozycje będą do odebrania w tym samym dniu, po otwarciu biblioteki. - Np. książka zamówiona w poniedziałek o godz. 6.30 będzie do odebrania w poniedziałek, natomiast książka zamówiona w poniedziałek o 20.00 musi być odebrana we wtorek – wyjaśnia Joanna Biały.
Filie biblioteki będą czynne w dotychczasowych godzinach. Na filii może znajdować się równocześnie do dwóch osób. Tu również warunkiem korzystania będzie dezynfekcja rąk oraz używanie masek ochronnych.

(red. /mat.pras.)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-04 18:07:34
wyśmienity cwaniaczek: ksionszki i inne artykóły som w necie - wasz zawud jusz nie bendzie taki pżydatny lepiej se papieri do biedronki słuszcie bo to jest najpewnierzy zadud teraz
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: