Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Płonął las, gasiły samoloty

We wtorek (08.06) zapłonął las w rejonie Baraniej Góry. Ze względu na utrudniony dojazd w akcji ratowniczej wzięły udział samoloty.

Pożar lasu to zawsze problem i duże niebezpieczeństwo – ze względu na utrudniony dojazd i ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się ognia siły i środki zawsze są znaczne. Tak samo było podczas wtorkowego pożaru lasu w rejonie Baraniej Góry. Na miejscu działało 14 jednostek OSP i PSP raz samoloty gaśnicze - Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu oraz ugaszeniu pożaru. Ze względu na trudne warunki terenu potrzebne były samoloty Gaśnicze – relacjonują strażacy z OSP Wisła Centrum.

Strażacy ugasili ogień i przelali teren pogorzeliska wodą. Obecnie brak informacji o przyczynach pożaru.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-09 20:26:29
góry: pewnie że nie idzie dojechać ,jak tam przejść się nie da, leśne ludki podczas wycinki i zrywki wpadają gałęzie poobcinane i zostawione na ścieżkach i drogach ,zabrać tylko to szczego kase maja a reszta ich nie interesuje,szlaki turystyczne po rozwalane,koleiny w niektórych miejscach to powyżej kolan , wystarczyło by żeby raz przejechał i wyrównał teren po skończonej robocie.
2021-06-09 21:21:45
krzysztof mm: częstą przyczyną pożarów w lasach jest idiotyczne i nielegalne wypalanie pozostałości po wyrębie przez wynajętych przez Lasy Państwowe pracowników b y l e jakich firm - nie ma mowy o zachowaniu przepisów przeciwpożarowych czy o ochronie przyrody, b y l e więcej, b y l e szybciej, ręka rękę myje, zero nadzoru i kontroli, LP to horror w naszych lasach
2021-06-09 23:10:11
politykier: Zakład Usług Leśnych nie jest "byle jaką firmą". Wśród tych pracowników znajdują się arboryści, których spokojnie możemy postrzegać jako artystów w swojej dziedzinie. ZUL jest podmiotem niezależnym od LP i skupia się tylko i wyłącznie na powierzonym zakresie zadań. Utworzenie poszczególnych Zakładów Usług Leśnych stanowi konsekwencję polityki rządu za czasów Jerzego Buzka.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: