Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Plaża Open po raz pierwszy transgranicznie

Plaża Open w 2022 roku nie tylko wróci do Cieszyna, ale również zyska charakter wydarzenia trans granicznego. Po raz pierwszy w historii wydarzenia zmagania będą się odbywać poza granicami RP – na rynku w Czeskim Cieszynie.

Plaża Open to ogólnopolski cykl turniejów siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn, który swój początek miał w 2010 roku w Cieszynie. Od tego czasu mieszkańcy regionu przyzwyczaili się, że w sezonie wakacyjnym cieszyński rynek zmienia się w arenę rozgrywek sportowych. W 2022 roku rozegranie turnieju na rynku byłoby niemożliwe, ze względu na planowany remont, Plaża Open jednak i tak zawita do nadolziańskiego grodu!

Cieszyn – jedno miasto, w dwóch państwach. Taka narracja towarzyszy nam od dawna. Może właśnie dlatego organizatorzy Plaży Open zdecydowali się poszerzyć zakres swojego działania również o Czeski Cieszyn - W pierwszy weekend lipca Plaża Open wyjdzie po raz pierwszy w historii POZA GRANICE POLSKI! W tym roku zagramy po dwóch stronach Olzy! Przed nami zmagania w Město Český Těšín i Cieszyn! Główna arena zmagań mieścić się będzie na rynku w Czeskim Cieszynie, pozostałe w Cieszynie! Plany na takie rozwiązanie powstawały już od dłuższego czasu, także w trakcie ubiegłorocznych zmagań w Cieszynie, które podglądały dwie Panie Burmistrz obu miast. To, z jakim zaangażowaniem do organizacji włączył się Czeski Cieszyn, sprawia że możemy już teraz spodziewać się turnieju – petardy – poinformowali organizatorzy Plaży Open w mediach społecznościowych.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-04-24 10:05:51
tom lem: ... jeżeli transgranicznie, to od lat był pomysł, by plaża była na brzegu Olzy. Tu znalazły Gabrysie pomysł, by na Polskim Rynku urządzić wykopki a na Czeskim plażę ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: