Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Płatności bezpośrednie - wnioski tylko przez internet i do...

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) informuje, że do końca kwietnia 2021 r. wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok złożyło blisko 400 tys. rolników. W ubiegłym roku o takie płatności ubiegało się ich ponad 1,3 mln. Obecnie takie wnioski można składać tylko przez internet. Termin na ich złożenie został wydłużony do 17 czerwca.

Od tego roku rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Oznacza to, że do rolników nie są przesyłane papierowe wnioski spersonalizowane. Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

Osoby, które nie mają komputera, dostępu do internetu lub po prostu obawiają się, że sami nie poradzą sobie z procedurą, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR. W placówkach Agencji udostępnione zostały również stanowiska komputerowe, przy których można wypełnić wniosek, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych.

ARiMR zachęca, aby ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19 rolnicy, którzy chcą odwiedzić biura powiatowe, umówili się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kolejek i zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR.

Osoby, które nie złożą wniosków do 17.06.2021 r. będą to mogły jeszcze uczynić do dnia 12 lipca 2021 r. z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. (z wyjątkiem przypadków kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności).

Info. ARiMR

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: