Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Plastycznie o pomnikach przyrody

Kolejną gminą, w której Komisja Ochrony przyrody Oddziału PTTK 'Beskid Śląski' w Cieszynie zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych konkurs plastyczno-przyrodniczy był Strumień. Konkurs 'Poznajemy Pomniki Przyrody i okazałe drzewa w Gminie Strumień' pozwolił biorącym w nim udział uczniom nie tylko wykazać się zdolnościami manualnymi i pomysłowością w wykonywaniu prac plastycznych, ale także zapoznać się z pomnikami przyrody w ich najbliższej okolicy.

 Do oceny swe prace przysłali uczniowie szkól podstawowych w Zabłociu, w Bąkowie, w Pruchnej oraz w Drogomyślu. Szkoła ze Strumienia nie wzięła udziału w konkursie.

Nagrody i dyplomy laureatom uroczyście wręczono w Galerii UM w Strumieniu. Z ramienia UM w Strumieniu nagrodzonym gratulowała Kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Ewa Kuboszek, natomiast z ramienia PTTK Prezes Oddziału Jacek Tyczkowski i przewodniczący KOP Jan Machała, który jest głównym organizatorem konkursu.

A oto laureaci:
W kategorii klas młodszych: 1. Judyta GRZYWA (SP Pruchna, kl. IV), 2. Monika OCIEPKA (SP Zabłocie kl. III), 3. Luiza KRZYŻANEK (SP Zabłocie, kl. III). WYRÓŻNIENIA: Szymon SIKORA (SP Pruchna, kl. III), Bartosz MAKSYMIUK (SP Bąków, Kl. IV), Vanessa WÓJCIAK (SP Bąków, kl. IV). Nagroda specjalna Euregionu Cieszyn za wyjątkowy artyzm dla Wiktorii FRANKI (SP Drogomyśl, kl.IV). Kategoria klas starszych: 1. Patrycja HANSLIK (SP Bąków, kl. VI), 2. Kinga LECINA (SP Drogomyśl, kl.V, 3. Kinga HANSLIK (SP Bąków, kl. V). Nagroda specjalna Euregionu Cieszyn za wyjątkowy artyzm dla Hanny DRAPISZ (SP Drogomyśl, kl.VI). WYRÓŻNIENIA: Martyna IHAS (SP Drogomyśl, kl. V), Wiktoria PRYSZCZ (SP Drogomyśl, kl.VI), Alicja ŚMIGIEL (SP Drogomyśl, kl.V).

(indi)


 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: