Placówki oświatowe już przygotowane do nowego roku szkolnego

Już za niecały tydzień, 21 publicznych placówek oświatowych w Cieszynie znów zatętni życiem. Aby jednak uczniom przyjemnie uczyło się w murach swoich szkół, czy przedszkoli w czasie wakacji w wielu placówkach były prowadzone różnego rodzaju prace zarówno remontowe jak i modernizacyjne.

W Cieszynie działa 21 publicznych placówek oświatowych: 11 przedszkoli, 6 szkół podstawowych, 3 gimnazja oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe. Jak tylko uczniowie i przedszkolaki pożegnali swoje placówki i rozpoczęli wakacje, ekipy remontowe przystąpiły do niezbędnych prac remontowo-modernizacyjnych, by przygotować odpowiednio szkoły i przedszkola do nowego roku szkolnego.

W cieszyńskich publicznych przedszkolach na remonty i modernizację przeznaczono 140 000 zł. Za te pieniądze odświeżono sale zabaw, wyremontowano zaplecza kuchenne i administracyjne, wycyklinowano i pomalowano podłogi oraz wymieniono instalacje – informuje Burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek.

Nie próżnowano także w szkołach podstawowych i gimnazjach, gdzie w czasie wakacyjnej przerwy wydano około 235 000 zł. Prace objęły malowanie sal lekcyjnych i korytarzy, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remonty posadzek, sanitariatów itp. – dodaje Mieczysław Szczurek.

W czasie wakacji prowadzone były również działania inwestycyjne, oto najważniejsze z nich. Przedszkole nr 20 doczekało się termomodernizacji. Koszt tej inwestycji to 380 000 zł. Wybudowano także salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie (koszt 2 600 000 zł.), wymieniono pokrycie dachowe w Gimnazjum nr 1 (koszt 87 000 zł.) oraz wykonano modernizację instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Szkole Podstawowej nr 4 (koszt 111 000 zł.). 

Pierwszego września, nowy rok szkolny 2014/2015 w Cieszynie rozpocznie ponad 800 przedszkolaków, 1732 uczniów szkół podstawowych oraz 946 gimnazjalistów.

 

MSZ

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją