PKP - remonty w regionie

Szykują się remonty szlaków kolejowych w naszym regionie. Jeden już trwa - to fragment linii 90 z Cieszyna do Zebrzydowic. Remontowane będą również odcinki między Goleszowem a Wisłą.

Od lipca trwają prace przy budowie nowego obiektu inżynieryjnego w Cieszynie w okolicach elektrociepłowni. Spowodowało to wyłączenie z ruchu fragmentu linii 90. Jak wyjaśnia Radosław Mrózek z Stowarzyszenia Kolej na Śląsk, wylano beton na ustrój nośny obiektu, prace na tym odcinku postępują. Mostek zostanie ukończony do końca września.

Wyłączenie szlaku kolejowego spowodowały konieczność uruchomienia komunikacji zastępczej. Taka funkcjonuje między stacjami Cieszyn i Cieszyn – Marklowice. Jak informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, Autobusy obsługują te same przestanki co pociąg. W przyszłym tygodniu opublikowane będą kolejne zmiany, wówczas pojawi się nowy rozkład jazdy.

Ale to nie są jedyne prace na tej linii. Jak informuje branżowy portal Silesiainfotransport.pl - P­KP Polskie Linie Kol­ejowe S.A. planują remont toru na linii kolejowej nr 90, na odcinku ­Cieszyn –Zebrzydowice. Prace są planowane od 17 października do 10 listopada tego roku. Z informacji, które posiadam wynika, że PLK szykuje wymianę około 2,5 tysiąca podkładów. Usunięte mają być również punktowe ograniczenia prędkości. Ma to doprowadzić do uzyskania na tym szlaku prędkości pociągów rzędu 50 km/h – dodaje Mrózek. Dzięki temu ma skrócić się czas podróży między Cieszynem a Zebrzydowicami.

Prace będą również przeprowadzane na linii 191 między Goleszowem a Wisłą Głębce. Tutaj wstrzymanie ruchu nastąpi na odcinku Goleszów – Ustroń. Naprawiany będzie jeden obiekt inżynieryjny i kilka przepustów. Te prace mają trwać od 4 września do 4 grudnia br.

Warto też zaznaczyć, że pojawił się nowy bilet liniowy, który realizowany jest w przejazdach Kolei Śląskich. Kosztuje on 5 zł. Czas przejazdu, po zakończeniu zapowiadanych remontów, będzie szybszy, ma wynosić poniżej pół godziny. Od grudnia Koleje Śląskie mają plany dołączenia dodatkowej pary pociągów z Czechowic-Dziedzic do Cieszyna - komentuje Mrózek.

Do tematu jeszcze będziemy wracać, końcem miesiąca PKP PLK ma poinformować o szczegółach prac na linii nr 191.


Jan Bacza

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-08-21 09:41:53
yogi60: PLK osiągnie zawrotną prędkość 50 km/h , szalone Pendolino nam się szykuje . Brawo.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją