Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

PKP Intercity wprowadza zmiany w ofercie przewozowej

PKP Intercity rozszerza swoją ofertę przewozową. Wzbogacona zostanie oferta biletów rodzinnych i weekendowych, a także zmienią się zasady przewozu rowerów i wózków dziecięcych. Inne będą warunki zwrotu biletów niewykorzystanych. Nowe przepisy wejdą w życia od 19 marca br. PKP Intercity planuje także wprowadzenie zniżek 51 procentowych dla studentów na podróże linią EuroCity

Oferta biletów rodzinnych zostanie rozszerzona  o możliwość podróżowania w klasie 2 pociągów EC, EiC oraz Ex w szczycie przewozowym tj. w piątki między godziną 12, a 24.

Do tej pory bilety weekendowe umożliwiały nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami Express InterCity (EIC), Express (Ex) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK) od godziny 19.00 w piątek do 6.00 w poniedziałek. Od 19 marca pasażerowie mogą także podróżować na odcinkach krajowych pociągów międzynarodowych Eurocity (EC).

 Kolejnym udogodnieniem PKP Intercity jest zmiana dla podróżujących z wózkiem dziecięcym oraz rowerem. Od przyszłego wtorku niezłożony wózek dziecięcy umieszczony w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub w ostatnim przedsionku ostatniego wagonu, będzie można przewieźć bezpłatnie. Przewoźnik tym samym znosi opłatę w wysokości 9,10 zł.

Im wcześniej zwrócimy niezużyty bilet, tym więcej dostaniemy. Kwota tzw. odstępnego, pobierana przy zwrotach biletów wynikających z decyzji podróżnego, będzie uzależniona od terminu transakcji zwrotnej. Dążymy do upraszczania ofert i wprowadzania propasażerskich zmian. Idziemy w kierunku dynamicznego systemu sprzedaży, w którym nasz klient będzie mógł decydować nie tylko, kiedy chce podróżować, ale również za ile. - powiedziała Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity S.A.

W najbliższym czasie studenci będą mogli korzystać z 51 procentowej zniżki na linię EuroCity. Zmiana możliwa jest dzięki wydanej przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wykładni przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Włączenie pociągów EuroCity do kategorii pociągów ekspresowych otwiera przewoźnikowi możliwość honorowania na odcinkach krajowych biletów z ulgami ustawowymi, obejmującymi przejazdy w pociągach ekspresowych oprócz EIC i Ex. Są to m.in. studenci czy młodzież szkolna. Zmiany mają wejść w życie na początku kwietnia br.

P. Lt
 

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: