Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piwnica dla młodych

Zajęcia taneczne, plastyczne, sztuki walki, trening szybkiego czytania, ponadto kurs prawa jazdy, operatora maszyn czy kucharza - te i wiele innych zajęć znajda młodzi ludzie w Piwnicy Rozmaitości, która powstaje w Skoczowie.

Młodzi mieszkańcy Skoczowa skarżą się, że w mieście nie ma miejsca do spotkań. - Właściwie błąkamy się po mieście i nie mamy gdzie się spotykać - mówi Kasia, gimnazjalistka ze Skoczowa. To wkrótce ma się zmienić a w Skoczowie ma powstać miejsce, gdzie młodzi ludzie będą mogli odkrywać swoje talenty i uczyć się. W kamienicy przy Rynku powstanie Piwnica Rozmaitości - Będą tam organizowane kursy, zajęcia tak aby młodzi ludzie nie błąkali się po ulicach, tylko przychodzili właśnie tam żeby miło spędzić czas - mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa.

Stworzenie miejsca spotkań dla młodzieży możliwe jest dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego, programu Kapitał Ludzki. Realizacja projektu będzie kosztowała 500.617 zł, a głównym celem projektu jest przeciwdziałanie zjawisku wykluczenia młodzieży.

Młodzież w wieku 15-25 roku życia weźmie udział w zajęciach tanecznych, sztuk walki, szybkiego czytania plastycznych. Będzie brała tez udział w szkoleniach zawodowych: m. in. operatorów maszyn, kucharzy, masażystów czy prawa jazdy. Ponadto w Piwnicy Rozmaitości młodzież znajdzie wsparcie doradcy zawodowego czy pomoc psychologiczną.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: