Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piszesz? Fotografujesz?Rysujesz? Może się zgłosisz?

Może dotąd Twoje prace trafiały wyłącznie do przysłowiowej „szuflady”. Może w końcu czas to zmienić? Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza do udziału w jubileuszowym XX Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej.

Głównym celem organizacji konkursu jest promocja sztuki w zakresie twórczości, w szczególności tej, którą zajmowała się Emilia Michalska: poezja, malarstwo, szeroko pojęte rękodzieło artystyczne, kultywowanie tradycji ludowej oraz upowszechnianie idei promocji amatorskiego ruchu artystycznego.

Konkurs to szansa dla twórców nieprofesjonalnych. Ich prace zgłoszone do konkursu muszą być z bieżącego roku i nie mogą być wcześniej nagradzane.
Emilia Michalska była artystką i poetką, która potrafiła z pełnym powodzeniem odziedziczone wartości kultury ludowej wprowadzić w krąg odczuwania i wyrażania wspólny dla wszystkich Polaków. Urodziła się 7 lipca 1906 roku we wsi Pruchna położonej w gminie Strumień. Jest autorką kilku tomików poezji i laureatką licznych nagród i wyróżnień. Zmarła 24 października 1997 roku.

Motto przewodnie tegorocznego konkursu organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu brzmi:
"Tańczyłam taniec
nieznany mi
niby to walc
może nie on
dziwnie się nie
raz w życiu śni
jak na przekorę
przyciężkim dniom (…)."

Prace konkursowe w kategoriach: malarstwo, rękodzieło, poezja, fotografia, nawiązujące do tematu konkursu będą przyjmowane w dniach: 26-30 października 2020 r. w godz. 8.00-16.00. Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w piątek 27 listopada 2020 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-28 20:42:30
krzysztof.mm: ostatnie dni to wysyp autentycznej i od serca twórczości młodych, zgłosili się bez wezwania kulturystów ze Strumienia w całej Polsce - wielką popularność zdobyły i zostały od razu powielone w setkach tysięcy egzemplarzy zwłaszcza krótki utwory literackie w typie "h a i k u", podam kilka przykładów, część z nich udostępnia w formie graficznej także portal ox.pl, za co mu serdeczne dzięki: ★ "Wypierdalać !" ★ "Jebać PiS !" ★ "Jarek jedyną cipą która możesz rządzić jest Andrzej" ★ "Kobiety to nie ludzie. To ideologia!" ★ "Nie wkurwiajcie naszej mamy!" ★ "Biskupie, przewróciło ci się w dupie" ★ "Nawet Mefedron ma lepszy skład niż rząd" ★ "Mniej księży, więcej księżniczek" ★ "Został tylko anal" ★ "Na Halloween przebiorę się za Godek" ★ "Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia" ★ "Przestańcie. Kończą mi się kartony" ★ "Nie potrzebuję Tindera, PiS rucha mnie codziennie" ★ "Kot może zostać. Reszta wypierdalać" ★ "Introwertycy tu są. Jest źle" ★ "Bosak ogląda porno do końca bo myśli, że będzie ślub" ★ "Rząd nie ciąża. Da się usunąć" ★ "Mój pies ma więcej praw aborcyjnych niż ja" ★ "Chcesz decydować o życiu innych? To kup sobie SIMSy" ★ "Po góralsku to będzie #wydupcać" ★
2020-10-28 20:43:38
krzysztof.mm: czuć wyraźnie powiew optymizmu - od kiedy młodzież wskutek epidemii przestała być regularnie r e l i g i o z o w a n a w szkołach, wróciła jej trzeźwość umysłu, bystrość i kreatywność - i to jest na pewno plus dodatni w całej tej historii
2020-10-28 23:01:36
politykier: krzy-sio+ Twoja "trzeźwość umysłu, bystrość i kreatywność", zwłaszcza w epatowaniu NIENAWIŚCIĄ i zaniżaniu wszelkiego poziomu faktycznie DYSTANSUJE zacytowane przez Ciebie slogany. Nadeślij swoją "mikro publicystykę" na konkurs, jak to niegdyś określiłeś, OBIEKTYWNE jury z pewnością adekwatnie oceni.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: