Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piotr Żyła skoczył do Ogrodu Reformacji w Szczyrku

W sobotę 11 maja Ogród reformacji w szczyrku wzbogacił się o kolejne drzewko, tym razem symbolicznego '' dęba Piotra '' zasadził Piotrek Żyła. Drzewo dołączyło do brzózek, które wcześniej zasadzili Adam Małysz i Hannu Lepisto.

Ks. Jan Byrt inicjator akcji, mówi, że nie było problemów z namówieniem skoczka udziału w sadzeniu  - Piotrek Żyła jest jednym z najsympatyczniejszych skoczków w naszej reprezentacji Polski. Odpowiedział natychmiast na zaproszenie Parafii Ewangelickiej w szczyrku , by zasadzić drzewko w Ogrodzie Reformacji .

Przypominamy iż,  w zeszłym tygodniu drzewko zasadził premier prof Jerzy Buzek i biskup Kościoła Ewangelickiego z Czech Jan Wacławek  -  to wtedy moje dzieci poprosiły mnie abym zaprosił najweselszego i lubianego przez wszystkich Piotra  Żyłę i zadzwoniłem i jest drzewko Piotra Żyły w Ogrodzie Reformacji  - wyjaśnia

Samą uroczystość ks. Byrt wspomina jako bardzo miła i nie ukrywa, że nie zabrakło modlitwy, słowa bożego oraz pieśni.  W ogrodzie zjawił się także przewodniczący Rady Miasta oraz przedstawiciel Biura Promocji.  Wdzięczny proboszcz parafii na Salmopolu  wręczył także, przed zasadzeniem drzewka reformacji Piotrowi Żyle specjalny kubek do kawy na 500-lecie Reformacji z datą 1517-2017 – po tym wszystkim zasadziliśmy dęba w Ogrodzie Reformacji a Bóg dzięki lekkiej mżawce zadbał o wodę . Po zasadzeniu wszyscy uczestnicy miłej uroczystości otrzymali od Piotra Żyły kartki z autografem i udaliśmy się na ciepłą herbatkę gdzie wielu uczestników miało ciekawe pytania do naszego gościa – relacjonuje pastor

Idea Ogrodu Reformacji powstała na początku Dekady  Reformacji aby zasadzić na 500. lecie reformacji 5000 drzew.   - W 2013 roku zbliżamy się do 4000 drzewka . Chcemy by jeszcze w tym roku kadra naszych skoczków wraz z  Kamilem Stochem na czele zasadzili w Szczyrku drzewka. Chcemy aby różne środowiska sadziły drzewka w Beskidach ... Byśmy po sobie zostawili w Beskidach nie tylko dobre wspomnienie ale też wspaniały las , który został przez Boga stworzony  - dodaje ksiądz Byrt.

Drzewka w Ogrodzie Reformacji  rosną w obecności 5000 krokusów, 500 narcyzów, 500 budek dla ptaków oraz 500 rododendronów - a wszystko to na 500-lecie Reformacji.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: