Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piotr Żyła rzucił piłką

Ksiądz Jan Byrt, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu, podczas Euro 2020 zachęca do aktywności dzieci. Po nabożeństwach można tu dostać piłkę. W najbliżsżą niedzielę taką, która podarował – Mistrz Świata w Skokach narciarskich – Piotr Żyła.

Euro 2020 w Parafii w Szczyrku Salmopolu ma szczególny wymiar. To tutaj uczestnicząc w niedzielnym nabożeństwie można otrzymać piłki nożne. W najbliższą niedzielę rozdane zostaną te podarowane przez Piotra Żyłę. - Na drugie nabożeństwo w czasie Euro 2020 czyli 20.06.2021 godz 11.00 w parafii ewangelickiej dotarły piłki od Mistrza Świata w Skokach Narciarskich Piotra Żyły . Piotrek jest moim uczniem z lekcji religii Ewangelickiej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. W zeszłym tygodniu był na wyjeździe, ale odwiedził Szczyrk i przekazał piłki dla dzieci. Dziękuje Piotrek – mówi ks. Jan Byrt, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.

Ksiądz Jan Byrt do nabożeństw w trakcie Euro 2020 przygotowywał się wiele miesięcy i prosił o wsparcie przeróżnych darczyńców. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić letni czas najmłodszym. - Chcemy by przez całe lato, młodzi ludzie zaprosili na podwórko swoich rówieśników, zaczęli się ruszać i nawiązywać jeszcze lepsze relacje. Pandemia i zdalne kontakty trwały zbyt długo - wyjaśnia ewangelicki duchowny.  

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-17 18:35:34
ktoś: Dzieckóm nie piłki, a smartfony rozdać. W soccera na ławce w parku pograjóm :)
2021-06-17 22:08:55
e-bankowiec: ktoś, gdzie mają coś innego robić? Basenów brak, boiska piłkarskie ogrodzone i pozamykane, żadnych imprez dla młodzieży, sam bym się z nudów w display gapił.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: