Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piotr Żyła nowym Letnim Mistrzem Polski w skokach

Piotr Żyła bezapelacyjnie zwyciężył we wczorajszym konkursie i został nowym Letnim Mistrzem Polski na skoczni normalnej. Wicemistrzostwo wywalczył Kamil Stoch, który do triumfatora stracił pięć punktów, natomiast brązowym medalistą Mistrzostw Polski w skokach narciarskich rozgrywanych na skoczni Skalite w Szczyrku został Bartłomiej Kłusek.

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich zakończyły zmagania zawodników w sezonie letnim. W konkursie wzięło udział 62 zawodników, którzy na skoczni HS-106 w Szczyrku Skalite walczyli o tytuł Letniego Mistrza Polski. Najlepszym skoczkiem wczorajszego wieczoru został Piotr Żyła, który pewnie zdobył mistrzostwo Polski. Skoczek z Wisły dwukrotnie oddał najdłuższy skok w konkursie (106 i 105 m) i zwyciężył z notą 276. Srebrnym medalistą został Kamil Stoch, który uzyskał 106 m oraz 103,5 m i do Piotra Żyły stracił pięć punktów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Kłusek, dla którego jest to pierwszy taki sukces w karierze.

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i ze skoków, które tutaj oddałem. Widać w tych skokach, że są one bardzo dobre i stabilne. To jest w sumie najważniejsze, że są one stabilne, z tym zazwyczaj miałem największe problemy – tłumaczy Piotr Żyła. – Całe to lato było dla mnie bardzo udane. Wszystkie skoki, również te treningowe, były naprawdę dobre i na wysokim poziomie. Oby do zimy i się cieszyć! – dodaje świeżo upieczony mistrz Polski.

– Piotrek ma bardzo dobry sezon letni i cieszę się, że w siebie uwierzył i te starty na pewno mu pomogą w dalszej realizacji samego siebie, bo Piotrek potrzebował takiego sezonu. Ja się bardzo cieszę, że poziom naszych zawodów się podnosi, a ja przy tym muszę się dodatkowo mobilizować, żeby móc wygrywać z kolegami – opowiada Kamil Stoch. – To lato było dla mnie oddechem po tym wszystkim, co stało się ostatniej zimy i nie ukrywam, że było to dla mnie ciężką próbą. Moim celem nie był cykl FIS Grand Prix, tylko przygotowanie się do kolejnej zimy i uważam, że udało się to wszystko zrealizować – podsumowuje wicemistrz Polski.

– Wiedziałem, że będzie dobrze, bo już na treningach mi się tu dość fajnie skakało. Moje skoki były coraz lepsze. W sumie jestem zadowolony i fajnie zakończył się dla mnie sezon letni – stwierdził Bartłomiej Kłusek. – Z początku lata z moją formą było średnio, zresztą cały ten sezon letni nie był dla mnie za bardzo udany, bo skoki były średnie, a wyniki w Pucharze Kontynentalnym nie były zadowalające. Teraz jest już coraz lepiej. Moje skoki są coraz lepsze, co dobrze rokuje przed zimą. Oczywiście, mam jeszcze dużo do poprawy, bo to nie są idealne skoki. Są jednak dobre, są metry i o to chodzi – dodaje brązowy medalista. 

Przed ceremonią dekoracji najlepszej trójki Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, nagrodzony został również Jakub Wolny, który otrzymał z rąk Agnieszki Baczkowskiej puchar za wygranie klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego.

RED.

źródło: ox.pl/PZN
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: