Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piotr Żyla i siatkówka ?!

We wrześniu świat siatkarski żyć będzie Mistrzostwami Europy w Piłce Siatkowej. Piotr Żyła Mistrz Świata w skokach narciarskich ostatnio był widziany na Salmopolu z piłkami do siatkówki. Czyżby zmienił dyscypilinę?

Fani Piotra Żyły zastanawiają się dlaczego skoczek, który w ubiegłym sezonie zdobył najwyższe trofeum na świecie był widziany z piłkami do siatkówki w Szczyrku Salmpolu. Z niepokojem pytają, czy nie zmienił dyscypliny sportu.
Z wyjaśnieniami śpieszy ks. Jan Byrt, proboszcz Parafii w Szczyrku Salmopolu. Piotr Żyła wziął udział w jego kolejnym projekcie ewangelizacyjnym!

Zbliżają się we wrześniu Mistrzostwa Europy w Siatkówce, które będą się rozgrywały także w Polsce w trzech miastach – Krakowie, Katowicach i Gdańsku. My chcemy w Szczyrku w Parafii Ewangelickiej 12 września także podczas nabożeństwa modlić się o te Mistrzostwa i o naszą drużynę – mówi ks. Jan Byrt.

Jest wielu parafian w Szczyrku, którzy kochają piłkę siatkową. Zbieramy w parafii teraz  piłki do gry w siatkówkę i chcemy młodych ludzi zachęcić poprzez Ewangelię i sport do spotykania się do tworzenia drużyn i rozgrywania pięknych meczów między sobą .. chcielibyśmy zachęcić tych wszystkich którzy w czasie minionego roku szkolnego siedzieli przed komputerami i stali się troszkę egoistami do wspólnoty do powrotu do spotykania się – dodaje proboszcz Parafii w Szczyrku Salmopolu.

Jak podkreśla ks. Jan Byrt, zbiórka prowadzona jest dla dzieci i młodzieży. - Zbieramy piłki i tyle ile uda nam się zebrać, rozdamy tym dzieciom i młodym ludziom, którzy kochają Słowo Boże i siatkówkę.Niedawno wsparł nasza projekt Mistrz Świata w Skokach Narciarskich Piotr Żyła mój były uczeń z lekcji religii ewangelickiej ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Piłki też przekazał już Wojewoda Śląski . Zwróciliśmy się do wielu osób i liczymy na to, że również dołożą po piłce na to nabożeństwo. Nabożeństwo planujemy na 12 września na godz 11.00 – kwituje ks. Jan Byrt.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: