Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pinokio patrzy do talerza

W ramach "czynu społecznego" i przy okazji akcji "Cała Polska czyta dzieciom" studenci cieszyńskiego UŚ namalowali na szkolnej stołówce szereg barwnych postaci z baśni. W towarzystwie baśniowych stworów nawet nielubiane potrawy smakować mogą inaczej.

Stołówka w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie zmieniła się nie do poznania. Dzięki studentom Filii Uniwersytetu Śląskiego: Julii Gąszczak - Wilde, Krzysztofowi Wilde oraz Michałowi Ogińskiemu na ścianach, dotąd monotonnych, zagościły bajkowe postacie.

Artyści nie dostali za swoja pracę wynagrodzenia, gdyż malowali w ramach "czynu społecznego". Udało się im stworzyć aż dwudziestu sześciu bohaterów przeróżnych bajkowych opowieści, które ubarwiają ściany. Dzięki talentowi i wyobraźni studentów uczniowie SP3 mogą, jedząc obiad, oglądać bohaterów baśniowych opowieści, na ścianie znalazły się m.in. drewniany chłopczyk Pinokio z powieści Carla Collodiego, Czerwony Kapturek ze zbioru Charles'a Perraulta, Don Kichote z La Manchy - błędny rycerz z powieści Miguela de Cervantesa, a także trzy świnki i kaczka dziwaczka.

Akcja malowania stołówki przeprowadzona została w ramach ogólnopolskiej kampanii pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”. Farby do wykonania dzieła zafundowała szkoła, reszta jest darem serca studentów dla dzieci.


źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: