Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piłkochwyty i uporządkowanie terenu

Montaż piłkochwytów i zagospodarowanie terenu wokół Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej – to sołeckie projekty, które otrzymały dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Konkursu Inicjatywa Sołecka 2024. Łącznie sołectwa dostaną na nie nieco ponad 120 tys. zł.

W czwartek (4.04) w Żywcu Burmistrz Strumienia Anna Grygierek odebrała symboliczne czeki na wsparcie realizacji dwóch projektów w ramach Marszałkowskiego Konkursu Inicjatywa Sołecka 2024.

- W ramach pierwszego zadania planuje się wykonanie piłkochwytów, które zostaną zainstalowane na boisku sportowym w Bąkowie od strony południowo-wschodniej. Inicjatywa ta ma na celu poprawę infrastruktury sportowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z obiektu sportowego LKS Zryw Bąków. Inicjatywa ta wsparta zostanie kwotą: 21 438,07 zł. Szacunkowy koszt całkowity zadania wynosi 42 876,14 zł – informuje Urząd Gminy w Strumieniu.

Drugi projekt polega na zagospodarowaniu terenu wokół Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej poprzez modernizację i zakup nowych urządzeń na plac zabaw.

- Dofinansowanie z budżetu województwa śląskiego w tym wypadku wyniesie: 98 307,56 zł. Całkowita wartość zadania to wartość prawie 123 tys. zł – dodają strumieńscy urzędnicy.

W tym roku Gmina Strumień przy współpracy z sołtysami złożyła dwa wnioski o dofinansowanie. - Czuję wielką satysfakcję, że oba z sukcesem przeszły przez konkursowe procedury. Teraz pozostaje nam czekać na efekty, gdyż to kolejne wartościowe przedsięwzięcia służące mieszkańcom – podsumowuje Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

W ramach tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu Inicjatywa Sołecka wsparcie na realizację projektów z powiatu cieszyńskiego obok gminy Strumień otrzymały jeszcze Chybie, Goleszów, Hażlach, Istebna i Zebrzydowice.

 

NG/Mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: