Piłkarski weekend za nami

Beskid Skoczów, Olza Pogwizdów oraz Błękitni Pierściec. Te trzy drużyny ciężko powstrzymać, o czym przekonali się ich rywale w ten weekend. Czas na podsumowanie tego, co miało miejsce na boiskach w naszym regionie.

IV liga, 7. kolejka

Był dobry wynik, ale tylko do przerwy. Kuźnia, po bramce Adriana Sikory, prowadziła z liderem, Czańcem, po pierwszych 45 minutach. Po zmianie stron do głosu doszli goście i sięgnęli po szóste zwycięstwo w sezonie. Z kolei dla podopiecznych Mateusza Żebrowskiego to pierwsza porażka.

Okręgówka, 8. kolejka

To nie był zbytnio udany weekend dla zespołów z Podokręgu Skoczów. Porażki poniosły Wisła, Zebrzydowice, Chybie, Pruchna, Kończyce Małe oraz Drogomyśl. Ci ostatni zmierzyli się z liderem, Beskidem Skoczów. Podopieczni Kamila Sornata wygrali 2:0 i po siedmiu meczach mają na koncie komplet punktów. Ze zwycięstwa cieszyli się także piłkarze Puńcowa. Tempo, w starciu z Sołą Rajczą, zdobyło tylko jedną bramkę, a jej autorem był Jakub Lojek.

A klasa, 7. kolejka

Marek Przyszlakowski okazał się katem Zabłocia w szlagierze 7. kolejki. Olza, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Piastem, tym razem pokonała wicelidera A klasy, Orła. Bohaterem gospodarzy został Przyszlakowski, który już w doliczonym czasie gry dał wygraną swej drużynie. Po tym weekendzie mamy nowego wicelidera. Pielgrzymowice, po zwycięstwie nad Victorią Hażlach, wskoczyły na drugie miejsce.

B klasa, 4. kolejka

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo. Tak przedstawia się bilans Błękitnych, którzy tym razem pokonali spadkowicza, GKS Morcinek Kaczyce. Pierściec otwiera ligową tabelę, a za nim plasuje się Nierodzim. Bohaterem wicelidera okazał się znowu Daniel Mężydło, który zdobył trzy bramki w starciu z Rudnikiem. Pierwsze punkty zdobyli piłkarze z Górek Wielkich. Spójnia poradziła sobie z Golasowicami.

LKS Błękitni Pierściec - GKS Morcinek Kaczyce 2:0
LKS Spójnia Górki Wielkie - MKS Promyk Golasowice 4:2
LKS Błyskawica Kończyce Wielkie II - LKS Iskra Iskrzyczyn 5:1
LKS Rudnik - KS Nierodzim Ustroń 0:6