Piłkarska środa

Podczas wczorajszego Święta Pracy do akcji wkroczyli piłkarze z naszego regionu. Środa okazała się szczęśliwa dla Kuźni Ustroń, a w A klasie trwa zwycięska seria Wisły Strumień.

IV liga, 23. kolejka

Seria przerwana! Kuźnia pokonała GKS Radziechowy-Wieprz i wskoczyła na pozycję wicelidera. Wybawcą ustronian był Maksymilian Wojtasik, który zdobył dwie bramki. Na uwagę zasługuje także fakt, iż defensywa Kuźni nie inkasowała, a poprzednio ta sztuka powiodła im się na inaugurację rundy wiosennej.

Okręgówka, 25. kolejka

Hit dla Drogomyśla. Błyskawica wygrała w Skoczowie i traci już tylko trzy punkty do lidera Okręgówki. Bohaterem gości okazał się Krzysztof Koczur, który zanotował zwycięskie trafienie. Szansę na zdobycz punktową zaprzepaściła Wisła. Piłkarze Tomasza Wuwera prowadzili po godzinie gry o dwie bramki, ale zawodnicy BKS-u odrobili straty, a tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry trzeci raz pokonali defensywę wiślan i sięgnęli po komplet punktów.

A klasa, 19. kolejka

Piłkarze Pogórza odnieśli piąte zwycięstwo w tej rundzie. W ich wczorajszym spotkaniu z Bąkowem padło aż dziesięć bramek, z czego siedem było autorstwem gospodarzy. Do rzadko spotykanej sytuacji doszło w Hażlachu. Victoria prowadziła 3:0 do przerwy, ale po zmianie stron prowadznie wymknęło się jej z rąk i ostatecznie podzieliła się punktami z Zabłociem. Na czele tabeli pozostają zawodnicy Wisły Strumień. Podopieczni Pawła Szpilarewicza odnieśli 11.(!) zwycięstwo z rzędu.

LKS Pogórze - LKS Zryw Bąków 7:3
KP Beskid Skoczów II - LKS Goleszów 4:2
LKS Olza Pogwizdów - TS 1909 Piast Cieszyn 0:2
LKS Victoria Hażlach - LKS Orzeł Zabłocie 3:3
LKS Wisła Strumień - LKS Strażak Pielgrzymowice 3:0
LKS Beskid Brenna - UKS APN Góral Istebna 4:2
LKS Strażak Dębowiec - LKS Błyskawica Kończyce Wielkie 0:5