Piłkarska sobota za nami. Wysoka porażka Kuźni, zmiana lidera w A klasie

Pierwsza porażka w sezonie Piasta Cieszyn, wysokie zwycięstwo Beskidu Skoczów i hit A klasy dla gospodarzy - piłkarska sobota (28 września) przyniosła w naszym regionie ciekawe rozstrzygnięcia.

IV Liga

Bolesną porażkę ponieśli piłkarze ustrońskiej Kuźni, którzy w Radzionkowie przegrali z Ruchem 1:5. Po 11. kolejce zawodnicy trenera Karola Sieńskiego zajmują szesnaste miejsce w tabeli z czternastoma punktami na koncie. Liderem są rezerwy Rakowa Częstochowa z 22 punktami.

V Liga

Beskid Skoczów wysoko pokonał u siebie LKS Tworków - mecz zakończył się wynikiem 6:1. W nienajlepszych nastrojach z Żywca wracali z kolei piłkarze Błyskawicy Drogomyśl, którzy ulegli Stali-Śrubiarnia 3:2. Do remisu zabrakło im niewiele - wyrównującą bramkę na 2:2 strzelili w 89. minucie, by w doliczonym czasie gry stracić gola.

Tempo Puńców swój mecz domowy z LKS-em Krzyżanowice zagra w niedzielę (29 września).

Okręgówka

Pierwszą porażkę w sezonie ponieśli piłkarze cieszyńskiego Piasta, którzy u siebie przegrali 2:3 ze Smrekiem Ślemień. Przegrana była o tyle bolesna, że zawodnicy trenera Sławomira Macheja przegrywając do przerwy 2:0 potrafili doprowadzić do remisu, bramkę na 2:3 tracąc w ostatniej minucie. Ciekawie było też w Strumieniu, gdzie Wisła zremisowała 3:3 z Victorią Hażlach ZOBACZ FOTOREPORTAŻ. Komplet sobotnich wyników:

Bory Pietrzykowice - Spójnia Zebrzydowice 3:1
Wisła Strumień - Victoria Hażlach 3:3
Piast Cieszyn - Smrek Ślemień 2:3
WSS Wisła - Sokół Słotwina 4:1

A klasa

W meczu na szczycie skoczowskiej A klasy LKS 99 Pruchna pokonał u siebie liderującego Strażaka Dębowiec 2:1, przez co goście spadli na czwarte miejsce w tabeli. Pruchna wskoczyła na miejsce drugie, a liderem jest Iskra Iskrzyczyn, która pokonała w Pierśćcu tamtejszych Błękitnych 3:2. Komplet wyników:

B klasa

W jedynym sobotnim meczu B klasy, w którym wicelider z Golasowic podejmował trzecie w tabeli rezerwy LKS-u Pogórze, padł remis 2:2.