Piłkarska niedziela w regionie. Wygrane faworytów

W większości niedzielnych (6 października) spotkań piłkarskich w regionie faworyci sprostali oczekiwaniom i zgarnęli komplet punktów. Najbliżej sprawienia niespodzianki byli piłkarze LKS-u Rudnik, którzy do 85. minuty meczu remisowali 2:2 z wiceliderem B klasy - Promykiem Golasowice.

Okręgówka

Bez niespodzianki - komplet punktów w niedzielnych spotkaniach zgarnął lider i wicelider skoczowsko-żywieckiej okręgówki. Góral Istebna pewnie pokonał na wyjeździe Smreka Ślemień, a Wisła Strumień także w delegacji ograła ostatnią w tabeli Spójnię Zebrzydowice.

Sokół Słotwina - Soła Rajcza 3:0
Smrek Ślemień - Góral Istebna 1:3
Spójnia Zebrzydowice - Wisła Strumień 1:4

A klasa

Skromne, ale ważne zwycięstwo zanotował wicelider rozgrywek z Pruchnej, który pokonał na wyjeździe Beskid Brenna. Dużo więcej goli padło w dwóch pozostałych spotkaniach - LKS Goleszów pokonał w Kończycach Małych tamtejszy LKS aż 5:1, a rezerwy Victorii Hażlach wygrały ze Zrywem Bąków 3:1.

Beskid Brenna - LKS 99 Pruchna 0:1
LKS Kończyce Małe - LKS Goleszów 1:5
Victoria II Hażlach - Zryw Bąków 3:1

B klasa

Liderująca Olza Pogwizdów nie dała szans rezerwom Wisły Strumień, pewnie ogrywając je na wyjeździe 5:0. Trzy punkty, chociaż nie bez problemów, dopisuje także wicelider - Promyk Golasowice pokonał w delegacji ostatni w stawce LKS Rudnik 3:2. W tym spotkaniu bramka decydująca o wyniku padła dopiero w 85. minucie, do tej pory utrzymywał się wynik 2:2.

LKS Pogórze II - LKS Ochaby 96 1:2
LKS Rudnik - Promyk Golasowice 2:3
Wisła II Strumień - Olza Pogwizdów 0:5