Pilch poprawił swoje maksimum, Juroszek z pierwszymi punktami!

Miłe wieści napłynęły do nas w sobotnie popołudnie z Rasnova, gdzie odbył się konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do rundy finałowej awansowali zarówno Tomasz Pilch (na zdj.), jak i Kacper Juroszek.

Tomasz Pilch na inaugurację obecnej edycji Pucharu Świata zajął 23. miejsce w Wiśle, czym poprawił swoją „życiówkę”. Jednak wiślanin zaprezentował się z jeszcze lepszej strony podczas sobotniej rywalizacji na normalnej skoczni w Rasnovie (HS97). 22-latek został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w dzisiejszym konkursie. Pilch uplasował się tuż za pierwszą „10” – na 12. pozycji.

Do rundy finałowej awansował również Kacper Juroszek, co oznacza pierwsze punkty dla istebnianina w ramach PŚ. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który we wczorajszym prologu spisał się najlepiej spośród biało-czerwonych (przyp. red. – zajął 15. miejsce), nie miał szczęścia do warunków w pierwszej serii i nieznacznie pokonał granicę 80 metrów – 82,5 m. W rundzie finałowej poprawił się aż o 10(!) metrów (92,5 m) i przesunął się do drugiej „10”, kończąc rywalizację na 14. lokacie.