Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piknik Wiosenny w Goleszowie

 W niedzielę, 30 kwietnia br., Gmina Goleszów zaprosiła wszystkich na Piknik Wiosenny, który zorganizowano w ramach promocji projektu transgranicznego „Rewitalizacja granicznej rzeki Olzy – budowa kanalizacji Puńców etap I, zadanie 2 i 3 oraz etap II”. Największą atrakcją imprezy, odbywającej się na stadionie LKS Goleszów, była XXI Ogólnopolska Wystawa Owczarków Niemieckich Długowłosych.
Psie piękności wraz ze swoimi właścicielami i hodowcami zjechały do Goleszowa z południowej, centralnej i zachodniej Polski, między innymi ze Szczecina, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Torunia, Bielska – Białej i Ustronia. Sędziowie oceniali ponad 100 najpiękniejszych w Polsce owczarków niemieckich długowłosych w kilkunastu kategoriach – od szczeniąt, poprzez młodzież, aż do klasy otwartej.

Wszystkie uczestniczące w wystawie psy oraz ich właściciele i hodowcy otrzymali okazałe puchary i medale. Wójt Gminy Goleszów Zbigniew Wacławik ufundował puchary dla najlepszego psa i suczki w kategorii owczarków niemieckich długowłosych oraz dla najlepszego psa spośród białych owczarków. Najlepszym psem wystawy został wybrany WELLO „Matador” Marka Rokity z Wrocławia, najlepszą suczką TENNY „Szlachetny Przyjaciel” Magdaleny i Albina Nicponiów również z Wrocławia, natomiast najlepszym białym owczarkiem AXEL „Biały Kieł” Hanny Oziemkiewicz z Grodziska Mazowieckiego.

Atrakcją wystawy był również pokaz tresury psów z partnerskiej Gminy Wędrynia w Republice Czeskiej. Na miejscu serwowano też dania kuchni regionalnej przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Cisownicy. Był też grill, krupnioki, szaszłyki, golonka oraz szynka w kapuście. Po zakończeniu wystawy miał odbyć się festyn wiosenny połączony z zabawą taneczną przy dobrej muzyce. Niestety fatalna pogoda (padający deszcz i przenikliwe zimno) storpedowała plany organizatorów i zabawę trzeba było odwołać.
Mimo niesprzyjającej aury i odwołania zabawy tanecznej, należy przyznać, że impreza i tak była bardzo udana. Świadczy o tym spora liczba osób, którzy nie bacząc na złe warunki atmosferyczne z uwagą podziwiała najpiękniejsze w Polsce owczarki niemieckie długowłose.
Wystawa Owczarków Niemieckich Długowłosych po raz pierwszy odbywała się w Goleszowie i jak powiedział wójt Z. Wacławik  na jej zakończenie  - „miejmy nadzieję, że znowu u nas kiedyś zagości!” Nad całością imprezy z ramienia Urzędu Gminy w Goleszowie czuwała Lidia Poniatowska.
 
 T. Jaszowski    

                            FOTORELACJA Z IMPREZY
źródło: goleszow.pl
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: