Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej 2017

W dniach 2-3 września 2017 na terenie Bielsko-Bialskiego Aeroklubu odbył się kolejny, XIV Piknik Lotniczy cieszący się ogromną popularnością również wśród mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. W programie zostały ujęte zarówno samoloty znajdujące się na tak zwanej statyce, czyli modele ustawione na płycie lotniska, które można było podziwiać, jak i pokazy lotnicze. W powietrzu oczekiwaliśmy między innymi Artura Kielaka, który słynie z brawurowych akrobacji w powietrzu.

W dniach 2-3 września 2017, na terenie Bielsko-Bialskiego Aeroklubu odbył się kolejny Piknik Lotniczy. Piknik ten można nazwać już tradycyjnym, ponieważ tegoroczna edycja była XIV już odsłoną. Na pokazach lotniczych miały pojawić się zarówno szybowce, jak i samoloty sportowe. Niestety, ze względu na złą pogodę dużą część pokazów została odwołana. Na szczęście na uczestników pikniku czekały również inne atrakcje. Przede wszystkim zaliczały się do nich samoloty sportowe oraz szybowce, które stały na płycie lotniska. Niektóre można było podziwiać, do innych natomiast można było wsiąść i zrobić sobie zdjęcie. Ta ostatnia atrakcja cieszyła się największą popularnością.

Pomimo złej pogody, sporo osób zdecydowało się na udział w pikniku. Przede wszystkim oczekiwano wizyty Artura Kielaka, który w pokazach bierze udział bardzo często. Niestety, maszyna pilota SBACH, stacjonowała w Rybniku, w związku z czym zła pogoda uniemożliwiła mu dotarcie na teren pokazów. Pojawił się jednak samochód firmowany nazwiskiem pilota, w którym można było nabyć określone gadżety, a także dowiedzieć się więcej o historii lotnictwa. Przede wszystkim uwagę zwracał fakt umieszczenia na samochodzie dużego godła słynnego Dywizjonu 303, co nawiązywało do chlubnej historii polskiego lotnictwa.

W tym roku niestety pogoda nas nie rozpieszczała, jednak wiele osób już nie może doczekać się kolejnej edycji. Na terenie bielskiego aeroklubu każdego roku można podziwiać zarówno szybowce oraz samoloty sportowe, jak i wojskowe myśliwce. Można zobaczyć ciekawe grupy akrobatyczne oraz na przykład delegację z bazy wojskowej, w postaci samolotów F-16. Jest to ogromną atrakcją, zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych fanów lotnictwa. Dla porównania zdjęcia z tego roku zestawiono ze zdjęciami zeszłorocznymi. Można zobaczyć naprawdę wspaniałe podniebne akrobacje, jeżeli tylko dopisuje pogoda.

 

Joanna Swiba

źródło: OX.PL
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją