Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierwszy śnieg pod białą laską

No i doczekaliśmy się pierwszego śniegu w tym kończącym się roku. Na początek jesteśmy zadowoleni, że pobieliło, zakryło tą szarość na drzewach, chodnikach czy trawnikach. Jednak wkrótce zacznie nas ten biały puch denerwować. Ja z racji mojej dysfunkcji należę do tych dla których jest to niezbyt bezpieczna i miła pora roku. Po tych pierwszych opadach postanowiłem sprawdzić jak wyglądało odśnieżanie chodników, przejść czy dróg osiedlowych.

Pierwszą miejscowością, którą odwiedziłem był Ustroń. Spacer wraz z asystentką rozpoczęliśmy przy Targowisku miejskim, potem ul. A, Brody, Grażyńskiego i Gościradowcem na Zawodzie. Następnie ul. Sanatoryjną do końca, ul. Skalica w dół, następnie Aleja Legionów, ul. Parkowa, 3 Maja i powrót do Skoczowa. Chodniki oraz przejścia dla pieszych na całej trasie były odśnieżone, można było czuć się bezpiecznym. Drogi również były czarne, nawet ul. Skalica, którą schodziliśmy do Centrum Ustronia.

Po Ustroniu przyszedł czas na Skoczów gdzie spacer odbyłem bez asystentki tylko z pomocą białej laski. Tutaj mogę się podzielić stanem chodników przy ul. Objazdowej, Cieszyńskiej, Wałowej, Cieszyńskiej, Bielskiej, Poprzecznej, Kościelnej oraz Rynku.

Zaskoczony dodatnio byłem na chodniku przy ul. Objazdowej ponieważ ostatnie dwa lata ten odcinek był fatalny. Powodem takiego stanu było to, że jest to droga wojewódzka i nie było komu na bieżąco odśnieżać tego odcinka. W tym roku jest jak na razie dobrze. Chodniki oraz drogi, którymi się poruszałem nie sprawiały mi większej trudności.

Na koniec stolica powiatu czyli Cieszyn i spacer z asystentką ulicami: Bobrecką, Kolejową, Bielską, Wyższa Brama, Wojska Polskiego, Garncarska. Tutaj pierwszy śnieg również nie zaskoczył służb drogowych i bezpiecznie można było przejść ten odcinek miasta.

Mam nadzieję, że zbliżające się grudniowe opady nie zaskoczą służb drogowych na terenie wszystkich Miast i Gmin powiatu. Jeżeli jednak zdarzy się, że wystąpią intensywne opady to bądźmy cierpliwi bo drogi i chodniki na pewno zostaną odśnieżone.

Andrzej Koenig

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: