Pierwszy mecz i pierwsze punkty

Zawodnicy Jastrzębskiego Klubu Hokejowego rozpoczęli zmagania w Polskiej Hokej Lidze z wysokiego C. Podopieczni Roberta Kalabera odnieśli wysokie zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec – 7:2 – a swoją cegiełkę do wygranej dorzucił także Kamil Wałęga.

Raczej mało kto spodziewał się, że przez ponad pół godziny gry będzie się utrzymywał remis na Jastorze. Gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania pod koniec drugiej tercji, kiedy w przeciągu siedmiu minut zdobyli aż cztery bramki. Podopieczni Roberta Kalabera nie wypuścili już takiej przewagi z rąk i ostatecznie zwyciężyli 7:2.

Swoje dwa grosze do zwycięstwa dorzucił także Kamil Wałęga. Zebrzydowianin zanotował dwie asysty drugiego stopnia - przy bramce Dominika Pasia oraz przy golu Macieja Urbanowicza.

SKRÓT SPOTKANIA

Hokeiści JKH, dzięki tak wysokiej wygranej na inaugurację Polskiej Hokej Ligi 2020/21, objęli prowadzenie w ligowej tabeli. Następne spotkanie czeka ich już w niedzielę (13.09), w Gdańsku, gdzie zmierzą się ze Stoczniowcem.