Pierwszy mecz dla Czarnych Panter!

Polscy hokeiści udanie wkroczyli w barażową rywalizację z Hradkiem, której stawką jest udział w play-off. Podopieczni Jiri'ego Stanka przeciągnęli zwycięstwo na swoją korzyść w trzeciej tercji, a w całym spotkaniu wygrali 4:2.

Hradek, w tym sezonie, to jedna z najmniej przychylnych drużyn dla cieszyńskich Panter. Czesi odnieśli dwa zwycięstwa, w których zdobyli łącznie aż 21 bramek. Jednak wczoraj skuteczniejsi okazali się polscy zawodnicy.

Bohaterem, jedynego przedstawiciela polskiej strony w Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze, okazał się Mateusz Krzak, który zdobył dwie bramki, a przy trafieniu Miłosia zanotował asystę. Czwartego gola dołożył Żarczyński i z końcowego wyniku mogli się radować hokeiści Czarnych Panter – 4:2.

Hokeiści obu drużyn mają teraz kilka dni przerwy od rywalizacji. Na lód wrócą w przyszłym tygodniu, kiedy rozegrają kolejne dwa mecze. Przypomnijmy, że awans do najlepszej "8" uzyska zespół, który jako pierwszy odniesie trzy wygrane.

1. mecz, 31 stycznia, 21:45 - HC Hradek - HC Pantery Cieszyn 2:4
2. mecz, 5 lutego, 20:15 - HC Pantery Cieszyn - HC Hradek
3. mecz, 7 lutego, 21:45 - HC Hradek - HC Pantery Cieszyn
4. mecz, 12 lutego, 20:15 - HC Pantery Cieszyn - HC Hradek
5. mecz, 14 lutego, 21:45 - HC Hradek - HC Pantery Cieszyn