Pierwszy krok zrobiony!

Rozpoczęła się kolejna część zmagań o awans do drugiej ligi koszykówki mężczyzn. KS MOSiR Cieszyn ma za sobą pierwszy mecz z PGKiM Ozimek/Grodziec.

Początek starcia z mistrzem województwa opolskiego był dosyć nerwowy w wykonaniu koszykarzy KS MOSiR Cieszyn. Zawodnicy znad Olzy podejmowali pochopne decyzje w ofensywie, przez co kilka razy stracili piłkę. Z upływem czasu pierwszej kwarty cieszynianie grali coraz pewniej. Dzięki udanym przechwytom i dokładnym rzutom wyszli na prowadzenie 17:14.

W drugiej kwarcie podopieczni trenera Łukasza Kuboszka zmienili system gry defensywnej, broniąc na całym boisku. Drużyna PGKiM Ozimek/Grodziec miała poważne problemy ze zdobywaniem punktów. Udane ataki MOSiR-u Cieszyn najczęściej kończyły się celnymi trafieniami. Przed końcem pierwszej połowy spotkania wicemistrzowie Śląska prowadzili 44:32.

Po przerwie i zmianie stron mecz jeszcze bardziej zdominowali cieszynianie. Gospodarze trafili piłkę nawet w bardzo łatwych sytuacjach, co bezwzględnie wykorzystywali gracz MOSiR-u, punktując z szybkiego ataku. Przy ponad dwudziestopunktowej przewadze w czwartej kwarcie szkoleniowiec Łukasz Kuboszek dał szansę gry zmiennikom. Po dokonanych roszadach obraz konfrontacji nie zmienił się, a KS MOSiR Cieszyn zwyciężył 105:75.

Kolejne spotkanie obu drużyn w najbliższą sobotę, 2 marca o godzinie 17:00 w sali MOSiR w Cieszynie przy al. Łyska 21. Rywalizacja na tym etapie rozgrywek toczy się do dwóch wygranych meczów. W przypadku sobotniej porażki ekipy z Cieszyna, trzeci decydujący mecz zostanie rozegrany nazajutrz w Ozimku.

PGKiM Ozimek/Grodziec - KS MOSiR Cieszyn 75:105 (14:17, 18:27, 21:32, 19:29)

KS MOSiR: Tomasz Czajkowski (13 punktów - 9 zbiórek - 4 asysty), Szymon Kałuża (17-3-5), Michał Kaźmierczak (4-1-8), Adam Hajduk (24-4-2), Piotr Szafarczyk (4-0-0), Michał Talik (2-1-5), Leszek Siwy (12-1-3), Mateusz Tomica (8-0-0), Łukasz Kubik (1-1-1), Przemysław Rączka (18-5-0), Marcin Strządała (2-1-4), Kamil Bąk (0-5-0)

źródło: mat.pras/ox.pl