Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pierwszy dzień bojów gimnazjalistów

Dziś (23.04) rozpoczęły się egzaminy w szkołach gimnazjalnych w całej Polsce. O godzinie 9.00 uczniowie przystąpili do egzaminu z części humanistycznej. Na pierwszy ogień poszła historia i wiedza o społeczeństwie.

O godzinie 9.00 ruszył Egzamin Gimnazjalny 2013. Uczniowie tego dnia przystąpili do części humanistycznej. Po egzaminie z historii i wiedzy o społeczeństwie przyszedł czas na język polski.

Pierwszy z egzaminów trwa godzinę, natomiast na język polski przeznaczono 90 minut. Jutro gimnazjaliści staną oko w oko z matematyką i geografią.

Ostatnim dniem zmagań uczniów będzie egzamin z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski) w części podstawowej. O godzinie 11.00 odbędzie się egzamin z części rozszerzonej.

Arkusz z zadaniami z języka polskiego nieco zaskoczył uczniów z Gimnazjum nr. 2 w Skoczowie. – Historia była bardzo prosta, natomiast zaskoczył nas język polski. Było bardzo mało gramatyki, czytanie ze zrozumieniem było oparte na przykładach wybranych artykułów i potopu – opowiedział nam Wojciech Gib, uczeń skoczowskiego gimnazjum.

Zaskoczyła nas charakterystyka, wszyscy myśleli, że będzie rozprawka. Naszym zadaniem było scharakteryzowanie bohatera, który wykazał się szczególną odwagą. Nie tego się spodziewaliśmy – skomentowała Kasia Michalak.

Prawdziwa masakra będzie jutro, przed nami część matematyczno – przyrodnicza. Mam nadzieję, że będzie dosyć łatwo i bez niespodzianek – zakończyła Weronika Długosz.

Jak widać tegoroczny egzamin gimnazjalny dostarczył uczniom sporo niespodzianek. Przed nimi jeszcze dwa dni egzaminacyjnych bojów. 

Przemysław Loter
 

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: