Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierwszoklasiści z Dzięgielowa poznawali cieszyńską przyrodę

W słoneczne przedpołudnie 21 kwietnia pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie pod opieką nauczycielki Aleksandry Frońskiej poznawali cieszyńską przyrodę w rezerwatach ''Lasek Miejski nad Olzą i Puńcówką.

Po blisko trzygodzinnej wędrowce mogli (niektórzy z nich po raz pierwszy) zobaczyć cieszyńską osobliwość przyrodniczą – cieszyniankę wiosenną oraz inne gatunki roślin. Poznawali też okazałe pomniki przyrody w postaci takich drzew jak buk pospolity, kasztanowce, wiązy, lipy czy graby. Chętnie też zadawali pytania o tematyce przyrodniczej prowadzącemu wycieczkę przewodniczącemu Komisji Ochrony Przyrody przy cieszyńskim PTTK Janowi Machale. - Wycieczka ta dla niektórych miłośników natury stała się pierwszym etapem zdobywania odznaki krajoznawczej „Tropiciel Przyrody” - cieszy się Machała od lat propagujący zainteresowanie przyrodą i krajoznawstwem wśród najmłodszych.

Na koniec wędrówki w nagrodę za wytrwałość i udział w wycieczce, wszyscy otrzymali materiały promocyjne Nadleśnictwa Ustroń, które pozwolą im na dalsze rozwijanie swych przyrodniczych zainteresowań.

(beti)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: