Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierwsze porywy zimy i zwiększona liczba stłuczek

Od piątku (28.11) można zaobserwować zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych. W wielu przypadkach przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków na drodze i… letnie ogumienie.

O zwiększonej liczbie zdarzeń na drogach w powiecie cieszyńskim można mówić od piątku (28.11), kiedy to w nocy temperatury zaczęły spadać poniżej zera w całym regionie. W weekend pojawiły się pierwsze opady śniegu, co również przyczyniło się do zwiększenia ilości wypadków i kolizji – od piątku do niedzieli w powiecie cieszyńskim doszło do 14 zdarzeń drogowych, 3 z nich zakwalifikowano jako wypadki – wyjaśnił asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP.

Mundurowi przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze. Gdy temperatury spadają poniżej zera stopni Celsjusza, na drodze może pojawić się oblodzenie. Nadmierna prędkość i gwałtowne hamowanie może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem. Z kolei brak odpowiedniego ogumienia, czyli opon zimowych, znacznie wydłuża drogę hamowania, co również przekłada się na bezpieczeństwo.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-01 18:48:52
św. Patryk.: Czym dziś zajmuje się polska policja? - oto działacz Konfederacji krytykuje w internecie działania PiS w kwestii epidemii covid - "Napisał, że PiS po kryjomu zmienił rozporządzenie, które jego zdaniem jest "obrazą rządów prawa, rozumu i godności człowieka". Zarzucił rządzącym, że przez nich teraz pracownik nie może niczego zjeść w pracy, jeśli nie jest sam w pomieszczeniu, bo nie może zdejmować wtedy maski. "Działania tego rządu to jest ciemnota w pełnym tego słowa znaczeniu. To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku. (...) Żaden uczciwy człowiek nie powinien im podawać ręki. Powinno się pluć na ich widok" napisał Sławomir Mentzen. SM jest ekonomistą i prowadzi kancelarię podatkową. Dziś zawitali do niej policjanci, sprawdzając, czy wszyscy jej pracownicy mieli na twarzy maseczki. SM dodaje: Jestem zbulwersowany tym, że policja, zamiast zajmować się tym, czym powinna, zajmuje się kontrolowaniem firm polityków opozycji. To dziwne, że dwa dni wcześniej krytykowałem te przepisy, a dziś mam wizytę policji. Na szczęście wydałem wczoraj instrukcję pracownikom, żeby każdy miał przy sobie coś na twarz na wypadek wizyty mundurowych" ----> polskim policjantom jest chyba dziś bardzo potrzebna pomoc dobrego psychologa i posługa kapelana-spowiednika
2020-12-01 22:24:18
politykier: Przechodzisz na stronę KONFEDERACJI? No faktycznie, LIBERALNE skrzydło tej partii powinno Ci być bliskie poglądowo, zważywszy na fakt, iż już wcześniej powoływałeś się na Sośnierza (seniora). krzy-sio+ opowiadający się za: POLEXITem, podzielający MIZOGINistyczne wypowiedzi mentzenowego mentora, likwidacją PRZYMUSU SZKOLNEGO, czy poniektórymi poglądami uznawanymi za ANTYSZCZEPIONKOWE faktycznie stanowiło niebywałą odmianę, szkoda tylko, że ku gorszemu... I pomyśleć, że jeszcze całkiem niedawno odnosiłeś się wobec nich per "plankton", czy "faszyści"...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: