Pierwsza wygrana Panter!

Nie musieliśmy zbyt długo czekać na pierwszą wygraną Panter w tym sezonie. Cieszyński zespół, w poniedziałkowy wieczór, pokonał Buldogs Hradiste i sięgnął po komplet punktów.

Kibice, którzy wybrali się na lodowisko w Czeskim Cieszynie, aby dopingować polski zespół, długo musieli czekać na pierwszą bramkę w spotkaniu – wynik otworzyli rywale w 26. minucie. Najwięcej goli, bo aż cztery, padło w ostatniej odsłonie.

Najpierw wyrównał Krzysztof Bryniarski, a chwilę po nim Robert Marek wyprowadził Pantery na prowadzenie. Czesi zdołali jeszcze wyrównać, ale Mateusz Krzak, w 43. minucie, zdobył zwycięską bramkę dla polskiego zespołu – 3:2.

Beskidzka Amatorska Hokejowa Liga, 3. kolejka:

HC Buldogs Hradiste – HC Pantery Cieszyn 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Bramki dla polskiego zespołu zdobyli: Krzysztof Bryniarski, Robert Marek oraz Mateusz Krzak

Pantery zanotowały znaczny awans w tabeli BAHL, bo aktualnie plasują się na czwartym miejscu. Jednak należy dodać, że wczorajsze starcie, z udziałem polskich hokeistów, zainaugurowało 3. kolejkę, a pozostałe spotkania zostaną rozegrane we wtorek oraz czwartek. W następny czwartek (10.10), o godz. 20:15, Pantery zmierzą się z HC Torperdo Havirov.