Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pierwsza rata wyróżnień

Wyróżnienia ?Za zasługi dla miasta Ustronia? uchwalili na ostatniej sesji miejscowi radni. Pierwsze z nich zostaną wręczone już w najbliższą sobotę. W czyje ręce trafią?

Wyróżnienie otrzymują osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta Ustronia. Są wręczane przy okazji różnych uroczystości. – W tym roku dwóch kombatantów obchodzi 90. i 95 urodziny. Dlatego chcieliśmy uhonorować te osoby, ale także innych kombatantów, którzy wprawdzie nie obchodzą okrągłej rocznicy urodzin, ale również zasłużyli się w pracy  na rzecz miasta, nie tylko w ruchu kombatanckim. Od początku lat 90. nasi kombatanci bardzo aktywnie uczestniczą w organizacji świąt patriotycznych, dbają o to, żeby młode pokolenie uczestniczyło w tych uroczystościach – uzasadniła wybór Danuta Koenig, naczelnik wydziału oświaty, kultury, sportu i turystyki Urzędu Miejskiego w Ustroniu.

Nagrody otrzymają: Ludwik Gembarzewski, Bolesław Szczepaniuk, Paweł Gogółka, Franciszek Korcz, Adam Heczko oraz Jan Podżorski. Stanie się to faktem już w najbliższą sobotę, w Muzeum Ustrońskim, gdzie zaplanowano obchody 95. urodzin Adama Heczki, działacza społecznego, prezesa Stowarzyszenia Kombatantów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie – oddziału regionalnego w Ustroniu. Początek uroczystości o godz. 15.00. W programie zaplanowano koncert Kameralnego Zespołu Wokalnego „Ustroń” oraz prezentację multimedialną o dostojnym jubilacie.

Nie są to jednak wszystkie wyróżnienia. W tym roku bowiem Estrada Ludowa „Czantoria” obchodzi 25-lecie istnienia i tej okazji Rada Miejska postanowiła uhonorować zasłużone osoby z nią związane. Z tej okazji 5 października odbędzie się uroczysty koncert, na którym osoby związane od początku z „Czantorią” zostaną nagrodzone.  – W myśl uchwały w sprawie nadania wyróżnienia „Za zasługi dla Miasta Ustronia” zasłużonym członkom Estrady Ludowej „Czantoria” w związku z jubileuszem 25-lecia działalności artystycznej, nagrody odbiorą: Lidia Czelebiew, Jerzy Cholewa, Gertruda Fiedor, Józef Gogółka, Magdalena Herzyk, Maria Kiecoń, Aleksandra Sikora , Władysław Sikora i Teresa Szcześniewska – wyjaśnia Danuta Koenig.

wot

 

źródło: ox.pl
dodał: WOT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: