Pierwsza porażka u siebie

Koszykarze Nacomi Cieszyn byli dotąd niepokonani we własnej hali, ale w niedzielny wieczór ta passa została przerwana przez zawodników MOSM Bytom. Podopieczni Szymona Kałuży, pomimo udanego wstępu do spotkania, przegrali różnicą 14 punktów.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że niełatwe zadanie czeka cieszyńskich koszykarzy, którzy w październiku zdołali wygrać w Bytomiu, ale rywal pozostaje jedną z czołowych drużyn III ligi (Śląsk). Podopieczni Szymona Kałuży świetnie przystąpili do wczorajszego meczu, bo po pierwszej kwarcie prowadzili 25:17, a do przerwy ich przewaga wynosiła 6 pkt.

Niestety, po zmianie stron obraz gry uległ zmianie i to goście zaczęli dyktować tempo, a gospodarzom brakowało skuteczności w ataku. Ostatnie dwie kwarty padły łupem zawodników MOSM i ostatecznie wywieźli z Cieszyna komplet punktów, wygrywając 93:79.

III liga (Śląsk), 8. kolejka:
Nacomi Cieszyn - MOSM Bytom 79:93 (25:17, 24:26, 13:22, 17:28)
Nacomi Cieszyn: Miłosz Żebrowski (25 pkt.), Michał Bożomański (15), Maciej Surzycki (14), Łukasz Łośko (12), Bartłomiej Szady (11), Jakub Pietrzak (2), Kacper Borus, Borys Macura, Robert Szwed, Dominik Malak

Koszykarze Nacomi, z trzema wygranymi oraz trzema porażkami na koncie, pozostają na szóstym miejscu w tabeli, a w bieżącym roku pozostało im do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. W niedzielę (20.12) zmierzą się z rezerwą GKS-u Tychy, która plasuje się dwie lokaty wyżej.