Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierściec: nagroda za wakacje

Po letnich wakacjach pozostały wspomnienia, jednak w Pierśćcu znów na chwilę odżyły. Wszystko za sprawą nagrody, którą otrzymała szkoła za zorganizowanie letniego wypoczynku w tym roku. Wczoraj w Katowicach placówka została wyróżniona.
Wicewojewoda śląski Piotr Spyra wręczył w poniedziałek nagrody laureatom konkursu „Wakacje: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie”. Był to konkurs na najlepiej zorganizowany w miejscu zamieszkania wypoczynek dla dzieci i młodzieży, przeprowadzony w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2013”. Uczestnicy nadsyłali reportaże ze zdjęciami z wypoczynku wakacyjnego. Na ich podstawie wybrano trzy najlepiej zorganizowane formy wypoczynku.
 
I miejsce w konkursie zajęło Stowarzyszenie na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży „Pomocni” z Rudy Śląskiej, II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 6 im. Zofii Kossak w Pierśćcu, III miejsce zajął Zespół Szkół Specjalnych nr 5 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Górniczej. Laureaci otrzymali dyplomy i sprzęt sportowy.
 
Konkurs adresowany był do organizatorów nieodpłatnego wypoczynku dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania. Jego celem było promowanie działań na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie zdrowych i bezpiecznych sposobów spędzania czasu wolnego w miejscu zamieszkania.
 
Jestem bardzo zadowolona, tym bardziej, że już rok temu też zajęliśmy drugie miejsce – przyznaje Joanna Radwan – Kmiecik kierownik półkolonii w pierścieckiej szkole. W roku ubiegłym szkoła postawiła na spotkania z ciekawymi osobami, tym razem było więcej wyjazdów. Dzieciaki często odwiedzały basen, miały też wyprawę do 'Zabawowa', zwiedzały również wiele miejsc w regionie. Oczywiście, na ile nas było stać, na tyle wyjazdów sobie pozwoliliśmy. Wydaje i się, że mimo skromnych funduszów, udało się dużo zrealizować. Dzieci płaciły tylko symboliczną opłatę za wyżywienie. Mieliśmy też dotację z Rady Rodziców, Rady Sołeckiej i gminy. - dodaje Kmiecik. W tym roku z zajęć skorzystało trzydzieścioro dzieci.
 
Jury oceniające zajęcia w pierścieckiej szkole, zwróciło uwagę na program, który był realizowany. Chodzi o 'Alferd radzi' autorstwa Petera Greena. To szeroko rozumiana profilaktyka zachowań, unikanie pewnych sytuacji. Od takich trywialnych na ulicy czy podwórku, do bardzo poważnych po molestowanie. To szeroko rozumiane bezpieczeństwo. To zostało docenione. - mówi Kmiecik.
 
Każda ze szkół, która startowała w konkursie, musiała przygotować specjalny fotograficzny dziennik zajęć. To, co działo się w szkole w Pierśćcu można zobaczyć TUTAJ.
 
Serce rośnie widząc te dzieci, które od najmłodszych lat zdają sobie sprawę z odpowiedzialności za to co robią, zdają sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo jest ważne. - mówił podczas uroczystości wicewojewoda Piotr Spyra.
 
 
 
Organizatorami konkurs byli: Wojewoda Śląski, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Śląski Komendant Wojewódzki Policji i Śląski Kurator Oświaty
 
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/śl.urz. woj.
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: