Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pierściec: modernizacja przedszkola

Przedszkole w Pierśćcu przejdzie modernizację, która pozwoli na utworzenie nowego oddziału dla dzieci 3- i 4-letnich z sołectw Pierściec, Kowale i okolicy.

Zmiany będą spore, pojawią się nowe pomieszczenia, wyposażenie i instalacja solarna. Cała inwestycja szacowana jest na 3,8 miliona złotych, a z 1,7 miliona udało się pozyskać na z dofinansowania. -  Dwa niefunkcjonalne pomieszczenia ustąpią miejsca trzem nowym salom przedszkolnym. Każda z nich posiadać będzie odrębne wejście, łazienkę oraz magazynek na leżaki – komentuje  burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko. 

Zaprojektowane została także  pełne zaplecze kuchenne, pomieszczenia socjalne dla personelu, gabinet dyrektora, pokój intendentki, gabinet logopedyczny, szatnię, dwa sanitariaty dla niepełnosprawnych, w tym jeden dostępny z zewnątrz budynku, kotłownię i pomieszczenia magazynowe

Będzie tez bardzo nowocześnie zamontowany zostanie system fotowoltaiczny, produkujący energię na potrzeby własne, a instalacja solarna wspomagać będzie wytwarzanie ciepłej wody użytkowej.  Nie zabraknie także nowego palcu zabaw a cały teren zostanie ogrodzony.

(red).
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: