Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pieniądze na kulturę i szpital

Wczoraj (15.04) w Katowicach odbyła się sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Radni uchwalili zwiększenie środków finansowych na kulturę oraz zdecydowali wesprzeć finansowo szpital w Cieszynie.

Blisko 13 mln zł - tyle dodatkowych pieniędzy zostanie przeznaczonych na działalność kulturalną województwa. Z informacji, jaką otrzymaliśmy z biura prasowego sejmiku wynika, że głównymi beneficjentami będą głównie instytucje z Górnego Śląska. Czy pieniądze trafią także na Śląsk Cieszyński? - Został zwiększony budżet Zamku Przedsiębiorczości w Cieszynie z 600 tys. zł na 650 tys. zł - mówi w rozmowie z nami Jan Kawulok, przewodniczący sejmiku. Jak dodaje, około 1,5 mln złotych zostanie także przeznaczone na różnego rodzaju granty, o które starać się mogą także organizacje z naszego regionu.

Inną bardzo istotną informacją jest skierowanie środków finansowych dla Powiatu Cieszyńskiego. Na co zostaną przeznaczone? - Od trzech lat staram się o pieniądze na dokończenie czy remont pawilonu Oddziału Zakaźnego, który jest w bardzo potrzebny w Cieszynie i nie tylko. Udało się uzyskać 3 mln zł i deklarację kolejnych 3 mln w przyszłym roku. Te 6 mln zł to bardzo duża pomoc. Przy współudziale Starostwa Powiatowego pozwoli dokończyć modernizację tego pawilonu -komentuje Jan Kawulok.

Warto dodać, że pieniądze na modernizację szpitala pochodzą z nadwyżki finansowej, którą wygenerowano w 2018 roku. - Generalnie brakuje środków na szpitale, Urząd Marszałkowski też ma swoje wojewódzkie placówki. Natomiast ja nie miałem wątpliwości i przekonywałem koleżanki i kolegów ze swojego klubu, aby zagłosowali za tą pomocą - mówi nam Andrzej Molin, rady wojewódzki z ramienia Koalicji Obywatelskiej. - Ten oddział zakaźny, co było podkreślane, będzie służył nie tylko powiatowi cieszyńskiemu, ale także bielskiemu i żywieckiemu - dodaje.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-16 20:25:09
marian1951: Brawo za determinację i przeforsowanie uchwały na remont oddziału zakaźnego Panie Molin.
2019-04-16 21:35:12
bronek91: Nie mam ochoty tam bywać, jednak dobrze, żeby najlepiej niczego na wyposażeniu itd. nie brakowało.
2019-04-16 23:30:29
krzysztof.mm: "Z informacji, jaką otrzymaliśmy z biura prasowego sejmiku wynika, że głównymi beneficjentami będą głównie instytucje z Górnego Śląska." - wszystko na ten temat, Kawulok nie musi niczego komentować
2019-04-17 01:21:06
bronek91: krzysztof.mm zdajesz sobie sprawę, iż geograficznie i historycznie Śląsk Cieszyński stanowi część Górnego Śląska. In plus tereny sporej części woj. opolskiego i spora część kraju morawsko-śląskiego również.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: