Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pieniądze dla Kończyc Wielkich oraz Zamarsk

W poniedziałek (30.09.2019) Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski poinformował w mediach społecznościowych o dofinansowaniu, jakie gmina otrzymała na budowę boiska w Kończycach Wielkich. Dzięki pieniądzom z Ministerstwa Sportu i Turystyki Gmina na ten cel otrzyma prawie pół miliona złotych. Pieniądze z innego funduszu trafią z kolei do Zamarsk.

- Kochani mamy TO!!! Cierpliwość i konsekwencja w działaniu zostały nagrodzone dotacją Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości prawie 500 tysięcy złotych na budowę boiska w Kończycach Wielkich (...). Powiem szczerze, że gdyby nie ta dotacja ciężko byłoby uwolnić środki na wkład własny na realizację w bieżącym roku ulicy: Sośnie, Dworskiej, Sadowej czy Zagrodowej. Dziękuję wszystkim osobom, które mnie wspierały i wierzyły, że robimy co w naszej mocy, aby powstało kolejne boisko wielofunkcyjne w naszej gminie! Dzięki Wam wierzę, że warto być profesjonalistą i wykorzystywać posiadaną wiedzę dla lepszego jutra Mieszkańców Gminy Hażlach – poinformował Sikorski.

Zgodnie z zamieszczonym protokołem z 27 września 2019 roku, dotyczącym oceny formalno-merytorycznej wniosków na dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, inwestycja polegająca na budowie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kończycach Wielkich została zaopiniowana pozytywnie. Gmina otrzyma 496 800,00 zł.

To nie wszystko, również Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk otrzymało dofinansowanie w konkursie "Moje miejsce na Ziemi" Fundacji Orlen. Dzięki grantowi w wysokości 7500 zł uda się wymalować i wyposażyć Salkę Spotkań na poddaszu budynku OSP. – Nowa baza ma służyć wszystkim organizacjom oraz młodzieży.  Zorganizowany zostanie turniej w piłkarzyki i gry planszowe oraz wystawa o dziejach wsi – informuje Sołtys Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk.  

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: