Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pieniądze dla cieszyńskiego szpitala

100 tys. zł z budżetu miasta Cieszyna trafi jako pomoc dla Szpitala Śląskiego.

Pieniądze najpierw trafią do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego a następnie zostaną przekazane Szpitalowi.

Zakup systemu InGenius oraz zestawów do wykonywania oznaczeń w kierunku COVID-19 to koszt wraz z zestawem testów prawie 500 tys. zł. O pomoc finansową zwrócił się Zarząd Powiatu Cieszyńskiego i dyrekcja Szpitala Śląskiego w Cieszynie. - Wszystkim zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców. Konieczna jest szybsza diagnoza i efektywniejsze wykonywanie testów, usprawnienie funkcjonowania Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Dlatego wraz z innymi samorządowcami podjęłam decyzję o udzieleniu pomocy finansowej dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego – komentuje Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Jak informuje Katarzyna Koczwara z Urzędu Miejskiego w Cieszynie, na cieszyński szpital w czasie epidemii koronawirusa nałożono konkretne zadania tj.
- Jako jeden z 5 ośrodków w województwie śląskim został wyznaczony do prowadzenia, izolacji i opieki nad ciężarną z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-Cov-2;
- Jako jeden z 3 ośrodków na Śląsku ma hospitalizować pacjentów do 18 roku życia z objawami COVID-19;
- Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii jako jeden z 5 na Śląsku wyznaczony został do prowadzenia pacjentów hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem, u których wystąpiła ostra niewydolność oddechowa.

Sprzęt do Szpitala Śląskiego w Cieszynie powinien trafić w pierwszej połowie kwietnia. Wsparcia finansowego udzielili także: Jarosław Klimaszewski – Prezydent Miasta Bielska-Białej i Andrzej Płonka, starosta bielski.

Red.

Pisaliśmy:

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-02 22:05:32
św. Patryk: "Agencji Rezerw Materiałowych latami brakowało pieniędzy, musiała zaciągać kredyty, a gdy już jej sytuacja finansowa się poprawiła, to kupowała węgiel zamiast medykamentów czy środków ochrony osobistej – wynika z lektury corocznych raportów Najwyższej Izby Kontroli. NIK bada właśnie, jak agencja wydawała publiczne pieniądze. Rolą Agencji Rezerw Materiałowych jest gromadzenie zapasów tak, aby państwo mogło funkcjonować w czasie kryzysu. W rozsianych po terenie całego kraju magazynach ARM znajdują się głównie ropa, gaz, lekarstwa i żywność, ale także szyny czy ciężki sprzęt budowlany. ARM miała obowiązek także zgromadzić niezbędny sprzęt ochrony osobistej na wypadek epidemii. Jeszcze 24 lutego tak mówił o jej roli minister zdrowia Łukasz Szumowski: - Agencja jest wyposażona we wszystkie środki ochrony osobistej i leki na wypadek jakiejkolwiek epidemii. Apteki nie służą do tego, by sprzedawać maski na wypadek epidemii, od tego jest ARM. Od tej wypowiedzi minęło niewiele ponad miesiąc i dziś coraz więcej szpitali oficjalnie informuje o brakach sprzętu ochrony dla personelu medycznego. Źle jest nawet w szpitalach zakaźnych."
2020-04-02 22:07:14
św. Patryk: "28 grudnia 2017 roku Agencja Rezerw Materiałowych dokonała zakupu węgla o łącznej wartości 149,9 mln zł – czytamy w raporcie NIK. To zastanowiło inspektorów Najwyższej Izby Kontroli. "Stawialiśmy sobie pytanie, czy zakupy węgla są rzeczywiście konieczne w kraju, gdzie jest jeszcze tyle kopalń funkcjonujących, a hałdy są pełne. To wyglądało bardziej jak publiczna pomoc kopalniom niż tworzenie rezerw strategicznych" - mówi jeden z inspektorów Najwyższej Izby Kontroli. Agencja Rezerw Materiałowych kupowała węgiel również pod koniec 2019 roku, a także na początku 2020. Wiarygodność tych informacji sprawdzić będzie można dopiero po publikacji kolejnego raportu NIK, który jest planowany w połowie tego roku."
2020-04-02 22:10:31
św. Patryk: I to tyle, proszę Państwa, na temat "dlaczego szpitale i cała polska służba zdrowia są w (nomen omen) czarnej dupie", aktywnym na tym portalu paru bezrozumnym kibicom kopalnianym także możecie za to podziękować.
2020-04-02 22:14:03
donekT: Czyżby zapomniał już o lądowisku?
2020-04-02 22:16:58
donekT: Bardzo dobra inicjatywa, ze strony poszczególnych samorządów. Miejmy tylko nadzieję, że przy okazji wyjaśni się również sprawa dotycząca wpłacanych do kasy samorządu podatków instytucji.
2020-04-02 22:45:50
donekT: krzysiu, patryczku, Odnoszę wrażenie, że nie zgadzasz się z wypowiedziami pochwalającymi Twoją własną pańcię?
2020-04-03 09:12:27
tom lem: ...trzeba przyznać, ma kobieta gest. Jeszce niedawno sprzeciwiała się dotacji na Powiatowy Szpital w Cieszynie, którego właścicielem jest Starostwo, twierdząc ( i słusznie), że wszystkie gminy w powiecie powinny dotować tą jednostkę "SOLIDARNIE" . Tu się okazuje, że pod osłoną maseczki anty "epidemicznej", nagle kobieta jest PRO. Czyżby zmieniła się zasada (SOLIDARNOŚCI) i wiara w usprawiedliwienie, niegłosowanych wydatków z budżetu gminy. Widocznie gdy zamykała urząd przed mieszkańcami, zamknęła też przed radnymi, by oni głosowaniem podjęli decyzje o spólnych środkach w obliczu nadchodzącego kryzysu gospodarczego. Czy mamy już w Cieszynie "dyktaturę" Gosposi, której nomen omen w kraju się sama sprzeciwia?
2020-04-03 11:02:55
altacet: Wsparcia udzielił Prezydent Bielska i Starosta bielski.A gdzie w tym wszystkim jest Cieszynianin J.Kawulok?
2020-04-03 11:11:28
Anthony: jaki tam cieszynianin - trójwieś klasyczna
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: