Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pielgrzymi dotarli do Częstochowy

Beskidzka pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej przyszła z sześciu miejscowości – z Bielska-Białej, z Andrychowa, Cieszyna (już po raz 30), Czechowic-Dziedzic, Oświęcimia i po raz pierwszy z Istebnej.

- Wielu za pielgrzymowaniem się stęskniło, po zeszłorocznej przerwie, kiedy na trasę wyruszyła wówczas jedynie reprezentacja – mówi ks. Damian Koryciński, główny przewodnik pielgrzymki. Jak podkreślił w pielgrzymce uczestniczyło sporo młodzieży, a także rodziny z dziećmi.

Pątnicy z diecezji bielsko-żywieckiej, którzy dotarli 11 sierpnia 2021 r. do Częstochowy, prosili w tym roku o pokój w rodzinach, w Polsce i na świecie. Wśród niesionych intencji były i te za ofiary i poszkodowanych w nawałnicach i powodziach.

Przechodząc przez zwłaszcza południowe tereny diecezji, ziemię oświęcimską, pielgrzymi byli świadkami zniszczeń po gwałtownych burzach. - To też dawało nam dodatkowy impuls do modlitwy za poszkodowanych – dodał ks. Koryciński.
Pielgrzymi nieśli też intencje, które na początku wędrowania powierzył im biskup środkowoafrykańskiej diecezji Kaga-Bandoro Tadeusz Kusy: za tych, którzy cierpią z powodu wojny, o pokój w tym zakątku świata, za kapłanów i o nowe powołania.

Pątnicy, mijając były niemiecki obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau, tradycyjnie odprawili drogę krzyżową z modlitwą za wszystkie ofiary.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-08-12 08:44:05
tom lem: ...albo choroba, albo niechlujność ;-) "Piegrzymi"
2021-08-12 09:40:16
Antykler   Forte: sądząc po intencjach które "nieśli p i e g r z y m i" i zakładając ich niezachwianą wiarę nie tyle w ojca dyrektora, co w PB, mamy zapewniony w tym roku święty spokój, zwłaszcza w Afryce, wysokie odszkodowania za klęski żywiołowe i inne, a ofiary Auschwitz odczuwają w niebie satysfakcję i ze wzruszeniem dziękują "p i e g r z y m o m" za pamięć i modlitwę, amen
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: