Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piękne ogrody 2011

W tym roku odbędzie się już VI edycja konkursu „Piękne ogrody wizytówką Gminy Hażlach”. Organizatorem jest Gmina Hażlach, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Cieszynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich z terenu gminy.

Celem inicjatywy jest poprawa estetyki i porządku na terenie gminy, rozbudzanie zamiłowania mieszkańców do piękna przyrody oraz wzrost ilości pięknych ogrodów.

- Co roku będą przeprowadzane dwa przeglądy ogrodów – informują organizatorzy konkursu – przegląd wiosenny potrwa do 31 mają, letni – do 15 września.

Przeglądy dokonuje Komisja Konkursowa, która będzie oceniała ogrody według ustalonej skali ocen. Za byliny, kwiaty jednoroczne, krzewy i drzewa ozdobne przyznawanych zostanie 20 pkt., tyle samo za efekt wizualny, za małą architekturę na konto zgłaszającego może trafić 10 pkt.

W konkursie można wziąć udział trzykrotnie, jednak pod warunkiem dokonania istotnych zmian w ogrodzie przed kolejnym zgłoszeniem. Zdobywcy pierwszych miejsc mogą zgłosić ponownie swój ogród do konkursu po co  najmniej 3-letniej przerwie. W ubiegłym roku do oceny zgłoszono 23 ogrody. Najwyżej ocenione były: Brzezówka - Grażyna Łuka, Hażlach - Krystyna Kolińska, Kończyce Wielkie - ex aequo Józefa Bartoszewska i Małgorzata Juroszek, Pogwizdów - Leszek Żurek, Rudnik - Aniela Stępniak, Zamarski - Joanna Bomba.

W tym roku właściciele posesji mogą zgłaszać swój udział w konkursie do 15 kwietnia. Przypomnijmy - konkurs jest organizowany corocznie, w obrębie sołectw gminy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: