Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piękna wieś województwa śląskiego. Goleszów, Brenna i Ochaby docenione

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku nie zabrakło laureatów z naszego regionu w konkursie "Piękna wieś województwa śląskiego".

Konkurs organizuje Urząd Wojewódzki, a jego założeniem jest wspieranie rozwoju wsi oraz promocja inicjatyw podtrzymujących tradycję. Nagrody i wyróżnienia wręczane są w pięciu kategoriach: najpiękniejsza wieś, najpiękniejsza zagroda wiejska, najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi, najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje oraz najlepszy sołtys.

I tak w kategorii "Najpiękniejsza zagroda wiejska" drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Justyna i Mateusz Spratkowie z Goleszowa oraz Andrzej Cieślar z Brennej. Nagrodę otrzyma też gmina Goleszów za III miejsce w kategorii "najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" - za projekt wymiany przystanków autobusowych. Wyróżnienia z kolei przyznano Brennej za organizację Nocy Świętojańskiej ("Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje") oraz sołtysom - Karolowi Alkierowi z Goleszowa Dolnego oraz Maciejowi Bieńkowi z Ochab.

Pełne wyniki konkursu można pobrać tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: