Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Piękna i Bestia w Zamku Cieszyn, czyli wystawa ''Książka z bajki / bajka z książki''

1 czerwca do Zamku Cieszyn zawita wystawa Roberta Sabudy ''Książka z bajki / bajka z książki''. Towarzyszyć jej będą warsztaty skierowane do całych rodzin.

W najbliższy piątek  (1 czerwca) Zamek Cieszyn gościł będzie „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”, „Alicję w Krainie Czarów” i „Piotrusia Pana”. Tego dnia pojawią się również inne bajkowe postacie.

Już dzisiaj Zamek Cieszyn zachęca do odwiedzenia wystawy książek Roberta Sabudy amerykańskiego autora i ilustratora, jednego z najlepszych na świecie twórców pop-upów. Wystawa „Książka z bajki/bajka z książki” w Cieszynie gościć będzie od 1 czerwca do 1 lipca, codziennie od godziny 10.00-17.00. 

Zaprezentowane zostaną pop-upy. Czym one są? Chyba wszyscy je znamy ...

 - To książki „z ruchomymi elementami”, nazwane też przestrzennymi albo „rozkładankami”. To trójwymiarowe  przestrzenne konstrukcje, wykorzystujące mechanizm otwierania zgiętej kartki papieru – wyjaśnia Beata Mońka z Zamku Cieszyn - Ich twórca, Robert Sabuda,  jest iluzjonistą i inżynierem w jednym, bo żeby tworzyć tak wyjątkowe pop-upy jak on, potrzebna jest wiedza i fantazja. Papierowe elementy w jego książkach wirują, unoszą się, obracają. Początkowo pracował jako projektant opakowań. Pod wpływem prac m.in. ěcha Kubašty, czeskiego architekta i artysty, zaczął tworzyć „rozkładanki”. Na wystawie w Zamku będzie można zobaczyć m.in. „Alicję w Krainie Czarów”, „Czarnoksiężnika z Krainy Oz”, „Piotrusia Pana” i „Piękną i Bestię”.     

Na wystawie jednak się nie skończy. - Zapraszamy 3 czerwca od godz. 14.00 – 16.00 całe rodziny do wspólnej zabawy papierem, inspirowanej pop-upami. Uczestnicy stworzą małą formę „rozkładanki” – trójwymiarową kartkę lub niewielką książeczkę – zachęcają organizatorzy. 

Warsztaty poprowadzą projektantki: Marta Noszka-Bubak i Alicja Woźnikowska-Woźniak. Zgłoszenia przyjmuje: Tomasz Majorek, tel: 338510821 w. 24, mail: tmajorek@zamekcieszyn.pl 

 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: