Piąty set rozstrzygnął

Bobrowniki – ostatni przystanek siatkarzy znad Olzy w sezonie 2021/22 I ligi śląskiej. Niestety, zawodnicy Talent Sferawent Cieszyn stoczyli pięciosetowy bój na parkiecie rywali, ale nie wrócili z brązowymi krążkami.

Jeden mecz, który miał rozstrzygnąć o brązowych medalistach I ligi śląskiej. Bobrowniki zakończyły sezon zasadniczy tuż przed ekipą znad Olzy, więc cieszynianie musieli wybrać się w sobotnie popołudnie na parkiet rywali. Podopieczni Bartłomieja Chmiela świetnie rozpoczęli wczorajsze spotkanie, wygrywając pierwszą partię – 25:21.

Gospodarze się przebudzili i wygrali następne dwa sety, obejmując prowadzenie w spotkaniu. Siatkarze Talent Sferawent nie mieli innego wyjścia, jak doprowadzić do tie-breaka i ta sztuka im się powiodła. Jednak decydujący, piąty set padł łupem zawodników UKS Volley Team Aquaplus Bobrowniki.

• I liga śląska, mecz o 3. miejsce:
    UKS Volley Team Aquaplus Bobrowniki - Talent Sferawent Cieszyn 3:2 (21:25, 25:14, 25:18, 21:25, 15:11)