Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piąta edycja ''Uniwersyteckiego Dnia Dziecka''

8 czerwca już po raz piąty pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 5 im. Karola Miarki w Ochabach uczestniczyli w ''Uniwersyteckim Dniu Dziecka'' w Cieszynie.

Dzieci zwiedziły muzealne ekspozycje a następnie w Sali Rzymskiej miały okazję wsłuchać się w beskidzką gawędę Józefa Brody przeplecioną śpiewem i muzyką. I jak to zwykle bywa podczas tych spotkań największe wrażenie na małych uczestnikach wywarła gra na listku.

Na zakończenie imprezy dzieci zostały zaproszone na lody do Café Muzeum oraz otrzymały drobny i już tradycyjny upominek – karty do gry w piotrusia z przedstawionymi nań turystycznymi atrakcjami Śląska Cieszyńskiego.

Inicjatorem tej dorocznej imprezy, która ma na celu kształtowanie młodego pokolenia w duchu dobra i piękna jest pracownik Zakładu Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Jakub Staroń. – To właśnie w znacznym stopniu od nas, od ludzi dorosłych, rodziców i wychowawców zależą postawy współczesnych młodych ludzi wobec narodu i Ojczyzny – podsumował ideę „Uniwersyteckiego Dnia Dziecka” Staroń.

(ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: