Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

PFRON: Nowy Informator dla osób z niepełnosprawnością 2022

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) opracował nową wersję Informatora dla osób z niepełnosprawnością. W informatorze można znaleźć przydatne informacje na temat wsparcia oferowanego przez te instytucje.

Autorzy informatora opisali m.in.: zasady przyznawania rent, przebieg orzecznictwa lekarskiego, warunki rehabilitacji leczniczej prowadzonej przez ZUS czy uprawnienia pracownicze.

Osoby zainteresowane dowiedzą się także na jakie wsparcie ze środków PFRON mogą liczyć osoby z niepełnosprawnością oraz pracodawcy zatrudniający takich pracowników.

PFRON informuje, że w biuletynie znajdują się zasady ubiegania się o dofinansowanie, warunki jego udzielenia i niezbędne dokumenty, a także zasady składania wniosków bez wychodzenia z domu – przez internet w Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego przez PFRON (SOW).

Z informatora można się również dowiedzieć, czym są Centra informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON) działające przy oddziałach PFRON, jakie świadczą usługi i kto może z nich skorzystać.

Osoby z niepełnosprawnością, które są zainteresowane aktualną pomocą na jaką mogą liczyć od ZUS oraz PFRON zapraszamy na stronę www.zus.pl

AK, PFRON

 

ZOBACZ TUTAJ

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: